Wpis z mikrobloga

zanim odpalę to chciałbym najpierw podładowac akumulator


@sprawca_komfortu: jeżeli nie jest rozładowany do zera tak że nie odpala, to "profilaktyczne" ładowanie nie ma sensu. Sprawny aku wytrzyma i miesiąc na mrozie, jak odpalisz doładuje go alternator

Chyba że umarł, wtedy ładuj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Atreyu: profilaktyczne ładowanie raz na pół roku do pełna ale tak by osiągnąć właściwą gęstość elektrolitu przedłuży życie akumulatora o nawet 2 lata
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voyo: do uzyskania gęstości 27 potrzeba czasem trzymać 24 godziny po naładowaniu pod napięciem dalej, zerknij na filmy z kanału mr akumulator
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@houk: mało kto o tym wie a jeszcze mniej osób to robi. Potem zdziwienie, że po 3 latach pada aku.
@Voyo: raczej nie. Jazda miejska nie jest wstanie doładować aku do pełna.
@kupczyk: to cos nie halo bo ja miejska+mieszana srednio 50km dziennie i aku zyja
zawsze idealnie obojetnie jakiej firmy a jak
Juz musialem to kupowalem najtansze tylu hart. Najwazniejsze nie palic auta na mniej niz 10km/0,5h
@Voyo Jakbyś miał dziecko do szkoły zawieźć kilometr to byś powiedział że ni #!$%@? bo szkoda akumulatora na krótką trasę? Sprzęt jest dla nas, a nie my dla sprzętu.
ja pierdziele, prawie jak na elektrodzie. wyjąłem z bagażnika prostownik z yato, nastawiłem jak zawsze 12A, ładowało sie moze 3 minuty. diesel zapalil po 2 sekundach ciągnięcia rozrusznikiem przy - 13C, auto stało 3 dni na mrozach nieruszane