Wpis z mikrobloga

Cześć mam pytanie bo jestem zainteresowany zakupem telefonu i szukam z drugiej ręki. Natknąłem się na ogłoszenie które informuje o tym ze umowa jest przedłużana niby ale telefon nie jest wzięty na raty tylko jest to jakby umowa na numer. Nie do końca znam politykę operatorów, a wiem ze blokują telefony przy niespłaceniu. Sprawdziłem imei u danego operatora i pustka. Wyskakuje ze telefon nie jest własnością operatora xyz. Jakiś haczyk czy tak faktycznie może być? Ewentualnie świeży zakup
. i nie jest on jeszcze wprowadzony do tej bazy?
#plus #iphone #play #orange
#operatorzy #raty #telefony
  • 13
@Dustaf1: są (były) 2 typy ofert:

1) ratalne, czyli płacisz bazowy abonament plus osobno naliczane miesięczne raty za urządzenie, w tych ofertach może być blokada,

2) abonamentowe z wliczoną opłatą, czyli płacisz po prostu abonament, w którym "ukryta" jest opłata za urządzenie (np. 40 zł bazowego abonamentu+30 zł za telefon, łącznie 70 zł, na fakturach miesięcznych masz po prostu wpisany abonament w takiej kwocie, urządzenie nie jest w żaden sposób wyszczególnione
@Dustaf1 w umowie jest wpisana nazwa oferty (niedaleko jest IMEI urządzenia). Oferta ratalna będzie miala w nazwie "raty" (np. SOLO PLAY M Z URZĄDZENIEM NA RATY), oferta bez rat ma tylko dopisek z kwotą zwiększająca bazowy abonament, (np. SOLO M 5G (+20)). No i na każdej fakturze miesięcznej też widać czy jest osobna opłata za ratę, czy jest jednolita opłata abonamentowa z ukrytą dopłata za sprzęt.