Wpis z mikrobloga

@Smiejsiezzycia zlezy jakiego kto ma rzeczoznawcę, jeden będzie kazał odciąć napięcie przed wejściem, drugi powie ze wystarczy metalowe koryto i gaśnica, trzeci, że jak falownik na zewnątrz to można bez dodatkowego sprzętu. Tak czy tak, uzgodnienie z rzeczoznawcą musi być do zgłoszenia do straży
@Smiejsiezzycia: niestety nie jestem na tyle mądry by zrobić to samemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ekipę wziąłem z Gdańska bo duża firma (nie będę robił reklamy wiec jak bys chciał namiar to PW) i nie boje się ze padną jak spadnie popyt na PV.
Panele: trina vertex S 400w (25 szt), a falownik Fronius Symo 8.2-3
@D1STR0Y: 46k, w tym jeden przegląd w cenie.

Już mi jeden Mirek mówił ze mogłem za to mieć panele LG, ale nie rozpaczam bo jak przyszedł elektryk robić rozdzielnie to mówił ze dawno tak dobrej roboty i użytego materialu nie widział.
@D1STR0Y: nie widziałem sensu pchania się w gaz,mimo ze mam go w ulicy (zakładałem ze ceny gazu będą rosnąć dość szybko, na razie się nie pomyliłem).

Po przeliczeniu ile wyszło by mnie przyłącze + kotłownia + piec to miałbym praktycznie PC powietrze-woda ( i takie tez rozwiązanie wstępnie zakładałem).
Zmieniłem jednak zdanie po wysłuchaniu kilku osób i będzie jednak gruntowa i po dofinansowaniu wyjdzie mi jakieś 5-6 tys. Więcej niż PC
@D1STR0Y: co ma do tego gwaranacja? Każdy daje w zasadzie tyle samo, niezależnie od rodzaju pieca/pompy (ja w swojej mogę chyba wydłużyć do 5 lat, ale może złe pamietam).

mamy w rodzinie już 3 pompy ciepła gruntowe. Zgadnij ile lat chodzą bez problemów (w tym zapomniane przeglądy)?
Jeśli moja PC bedzie sie psuła rzadziej niż piec gazowy Buderus który mieliśmy w domu - to nadal uważam ze to bedzie dobra inwestycja.