Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Trochę wstyd, ale potrzebuję pomocy matematycznej. Mianowicie chodzi o wymajstrowe wzoru, który wbity w arkusz kalkulacyjny precyzyjnie (lub z jakimś nieznacznym błędem) wyliczy mi ile powinien wynosić kurs akcji aby zysk był na określonym poziomie- z uwzględnieniem prowizji kupna/sprzedaży oraz podatkiem Belki.

Czyli przykładowo jeśli kupiłem pakiet akcji za 1000 zł to chcę wiedzieć za ile mogę go sprzedać by mieć "na czysto", powiedzmy, 1% zysku po wszystkich opłatach. Innymi słowy ile musi być wart pakiet by po odjęciu prowizji i podatku był wart 1010 zł.

Póki co liczę sobie to w arkuszu strzelając niejako- czyli ustawiam kurs i formuła liczy mi zysk "na czysto" i kombinuje tym kursem by wyszło mi tyle zysku na czysto ile planuję. Pozwala mi to wyznaczyć wartości kursów pozwalające zobaczyć jak bardzo jestem na +/-.

Pozdro
#gielda #inwetowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61c2f98cddfc93000ae0c7ec
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 9
OP: OK, uświadomiłem sobie zwyczajnie że zmienną szukaną jest tutaj tylko wartość sprzedaży, a podatki czy prowizje są zależne od niej i wartości kupna. Wcześniej kombinowałem z prowizjami i Belką jako niewiadomymi- zapędziłem się w kozi róg. Wyprowadziłem więc takiego kulfona, który zdaje się działać. Prowizje i Belka są przy podstawieniu wyrażone jako ułamki dziesiętne.

Co z tego że matma gimnazjalna gdy rzadko się tego używa. Ale wiedziałem że ktoś się
AnonimoweMirkoWyznania - OP: OK, uświadomiłem sobie zwyczajnie że zmienną szukaną jes...

źródło: comment_1640266961Wdlam4t4vVRh0sYjpjx7Zm.jpg

Pobierz