Wpis z mikrobloga

Miraski, orientujecie się może jaki jest obecnie próg zarobków dla #sysadmin #windowsserver (Wintel) w dużych firmach?

Czy da się wyciągnąć więcej jak 15k brutto na UoP? Jeżeli jest to już max. to co wtedy zostaje, przesiadka na wintel architekta lub #devops ? A może lepiej przejść z on-prem na wintel cloud engineer #azure lub #aws żeby odblokować widełki?

Macie jakieś swoje doświadczenia z tym "co dalej" po zwykłej sysadminowej utrzymaniówce?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@1-2-3 Warto się w czymś konkretnym wyspecjalizować, wtedy spokojnie hajs się zgadza. Czy to wspomniana chmura czy ogólnie devops. Obawiam się, że typowy wintel będzie powoli odchodził do lamusa.. A dziś devops to za mniej niż 15k brutto to chyba z fotela nie wstaje xd

Ja sam niedawno z typowego admina od wszystkiego w średniej wielkości firmie przeszedłem do korpo na inżyniera exchange i jestem mega zadowolony.
  • Odpowiedz
@podle_insynuacje: Możesz pochwalić się jakie skille były wymagane, aby przejść na inżyniera exchange?
Obecnie trochę stoję nad wyborem, żeby albo iść w stronę całościowo Azura w kontekście devops, albo własnie wyspecjalizować się w exchange lub innej węższej dziedzinie.
  • Odpowiedz
@MokebeFromSenegal: Ogólnie to skillset z egzaminu MS-203 pokrywał pytania na części technicznej (akurat tak się złożyło, że przez całe wakacje do niego kułem i zdałem niedługo przed ofertą pracy, więc byłem na bieżąco z niuansami) + ogólna wiedza o poczcie i IT, ale po szczegóły to jednak zapraszam na PW :)

Ale na pewno devops azurowy będzie miał jednak dużo więcej ofert i $$$ ;) Ja wybrałem Exchange z zamiłowania
  • Odpowiedz
A z jaką definicją "Azure Devops" się spotkaliście?

To taka Sysadminka (np. Wintelowa) + PowerShell na poziomie zaawansowanym + np. zakres certu AZ-104 czy to jednak coś o wiele więcej?
  • Odpowiedz
@open-alpha: Niestety z programowaniem jest mi zupełnie nie po drodze, tak samo z analizą danych.

Wyjątkiem u mnie jest PowerShell bez którego nie wyobrażam sobie życia jako sysadmin.
  • Odpowiedz