Wpis z mikrobloga

@austra: ja ogólnie peeling robię raz na tydzień, olejowac nie musisz przy każdym myciu, wcierke robię wieczorem na noc, moje mycie wyglada tak:
1. szampon 2. odżywka 3. osuszenie włosów 4. odżywka w spreju (barwa zielona, gliss kur, jakakolwiek termoochronna itp) 5. serum silikonowe na końcówki (na wilgotne wlosy) 6. suszenie
@austra: olejowanie robię zazwyczaj przed myciem po prostu, peeling robię w jakimś innym czasie, po pierwszym myciu włosów odżywka, potem szybkie drugie mycie (mam super przyklap i mega niskopory); wcierkę zawsze po myciu, a na koniec olejek na końcówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@austra: peeling rób sobie np raz na tydzień, wcierki możesz stosować nawet codziennie (ale nie musisz, ważniejsza jest systematyczność niż częstość)
Olejowanie musisz sobie potestować jak się u ciebie sprawdzi, standardowo wystarczy raz na 1-2tyg.
Co do mycia (dla prostych włosów): mycie szamponem (nalej sobie trochę szamponu do jakiegoś pojemnika, dolej wody i wymieszaj, żeby się spieniło) potem wczesz odżywke i zostaw na jakieś 10min, spłucz. Odsącz włosy, posmaruj końcówki serum
@austra: u mnie to:
1. wcierka, podkład nawilżający, olejowanko, emulgacja, szampon, odżywka, odżywka bez spłukiwania, olejek xd
2. peeling, szampon, odżywka, odżywka bez spłukiwania, olejek.
inny sposób to wcierki po myciu/peelingi po szamponie, ale moje banfi tak śmierdzi, że z nim tylko przed myciem :D jak mam sattve to mi obojętnie, ba, nawet mi odbija włosy od nasady :D przy olejowaniu nie używam szamponu z sls.
@austra to. Zależy! Jaka wcierka.
Są wcierki co trzeba przed myciem zrobić.
Jeżeli masz takie co trzeba przed to olejowanie i wcierka razem można.
Peeling to przed szamponem, szampon, odżywka,
I olejek na końce.
Peeling to raz w tyg max, nie musisz tego. Łączyć :d