Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam lęk przed śmiercią i jestem hipochondrykiem. Leczę się u psychiatry. Bardzo się boje wszelkich chorób serca typu zawał czy zapalenie mięśnia sercowego, które mogą doprowadzić do śmierci.
Jest coraz lepiej, ale mam jeszcze czasem objawy. Szczególnie teraz gdy czytam o coraz większej śmiertelności z powodu ZMS. Ale ja nie o tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chciałem się zapytać Was, ponieważ często przy lęku mam obawy somatyczne czyli ból w klatce piersiowej, podwyższone ciśnienie, poczucie osłabienia itp.
Czy jest możliwe jakoś sprawdzenia w domowych warunkach (słowo klucz) czy coś się złego dzieje z sercem? Są chyba smartwatche z funkcją EKG, ale podobno słabe są wyniki. Może jakieś ciśnieniomierze albo inne rzeczy?

#zdrowie #serce #medycyna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61c26780ddfc93000ae0c18d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie kupuj żadnych takich gadżetów, bo one często mają błędne wskazania. Wywal wszystkie ciśnieniomierze i inne sprzęty, będziesz celowo mierzył ciśnienie jak się zdenerwujesz, wyjdzie ci wysokie, zmierzysz jeszcze raz, wyjdzie jeszcze wyższe i będziesz tak się nakręcał. Nie czytaj o żadnych chorobach.

Ja jestem lekkim hipochondrykiem. Kiedyś uwielbiałem serial „na dobre i na złe” i musiałem zrezygnować z jego oglądania, bo miałem wszystkie choroby, które mieli bohaterowie serialu xD
@AnonimoweMirkoWyznania: Przechodziłem przez to co ty, rok wyjęty z życia. Serce zdrowe a wkrecalem sobie #!$%@? wie co i leżałem w łóżku, grube tysiące na badania na których wychodziło zem zdrowy. Ruszyłem #!$%@? na siłownie, orbitrek bieżnia i po miesiącu odstawiłem tabletki bo okazało się ze jestem debilem wkręcającym sobie wady serca xD
@Jamniki2: miałem tak samo, aż tak się nakręciłem, że mnie wiozła karetka bo im szybciej biło mi serce tym bardziej się denerwowałem, że zawał i szybciej biło ( ͡° ͜ʖ ͡°) To było ładnych parę lat temu, ale też zrobiłem sobie milion badań i wszystko zdrowe. Potem okazało się, że ewentualne bóle wywołane są od kręgosłupa, taka sytuacja.
Holter EKG na 24 h z interpretacja wyniku, i postresuj sie troche tego dnia, idz pobiegać, chodzii o to zeby zobaczyć jak serce pracuje w roznych warunkach.

To zapłać 100 zlotych za EKG Holtera całodobowe, jak zobaczysz ze np. w chwilach stresu nic sie nie dzieje na EKG to sie uspokoisz, nie ma co ignorowac takich rzeczy, serio to jest ok.100 wiec mniej niż wydajesz na psychiatre, zrob sobie jeszcze echo serca
@pianinka: tak, tylko on nie szuka sobie co miesiac kolejnego raka tylko ma bole w klatce i szuka do czego by to pasowało, Niech lepiej wyda 2 stówy na badania. Jak bedzie mial problem to trafii do lekarza, jak nie to sie uspokoi, jak dalej bedzie mial problem to mozna sie zastanowic nad hipochondria.

Ludzie serio maja zawaly, zaburzenia rytmu itd a i cisnienie sprawdź autorze!!!!!!! K... dajcie spokoj z ta