Wpis z mikrobloga

Retro ciekawostka #wiedzabezuzyteczna związana z #matrix. Ale nie tym nowym który zbiera oceny 4/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°) pewnie #nikogo, ale #muzyka #retro #boomer.

Otóż dzisiaj będąc w Empiku po prezenty, przechodząc obok regału z przecenami, bok jednej z płyt tam wystawionych od razu przykuł moją uwagę - widziałem ten pasek już nieraz. Był to soundtrack z pierwszego Matrixa.
20 lat temu, po obejrzeniu w TVNie Matrixa mega mi się ten film spodobał. I tak samo zapragnąłem płytę z soundtrackiem do niego, to były czasy gdy nie miałem jeszcze internetu w domu. Niestety, na giełdzie nigdzie go nie spotkałem. Poszedłem więc do Empik Megastore w Krakowie, na piętro -1 (kto pamięta ten wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i tam znalazłem jeden jedyny egzemplarz tej płyty - cena była totalnie zaporowa bo 63zł... Ale jakoś tak się uparłem, uzbierałem i po jakimś czasie go sobie kupiłem. Tracklista tego albumu aż krzyczy "2000!!1", mimo że w sumie to wydanie z 1999r.
No i tak patrzę na ten OST na półce w Empiku, wyceniony na 30zł, myślę wezmę sobie, czemu nie szczególnie że jak i przed laty, na regale znajduje się tylko jeden egzemplarz. Coś mi nie pasowało, moja płyta kojarzyła mi się z jakąś jaśniejszą okładką, ale stwierdziłem że rozkminię w domu. Zerknąłem jeszcze tylko na napisy z tyłu, że rocznik się zgadzał, 1999.

No i tak - w sumie to to ten sam soundtrack, ale ma parę różnic które wychwyciłem.
Pierwsza oczywista - okładka, na tej nowszej grafika z najbardziej popularnego plakatu promującego film, sorry za odbicia:
Odczuwam_Dysonans - Retro ciekawostka #wiedzabezuzyteczna związana z #matrix. Ale nie...

źródło: comment_1640127361hZ1cYic8dvUjk0vk7N96ow.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
I jeszcze "stare" pudełko ma wypukłe logo Warner Music Group, to "nowe" nie, takie generyczne pudełko. I całą resztę rozumiem, widać że IBAN się różni nie tak bardzo, ale ciekawe czemu w tym samym miesiącu tłoczyli płyty w dwóch różnych miejscach. A może to po prostu produkowane w dwóch różnych miejscach, pewnie tak :P

A i jeszcze chciałbym zauważyć jak ładnie 20+ lat temu ktoś nakleił hologram ZPAV zakrywając tego embriona z
Odczuwam_Dysonans - I jeszcze "stare" pudełko ma wypukłe logo Warner Music Group, to ...

źródło: comment_1640127858dxsqgxwSh0AbtZNKI4P3h3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zuler: próbowałem kiedyś znaleźć fotki Megastore'a w środku, ale niewiele było na necie. Z resztą możliwe że tam był zakaz fotografowania. Te małe Empiki to się nawet nie umywają do tamtego rozmachu i klimatu :P
Dzięki, wesołych i spokojnych! :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Odczuwam_Dysonans: Tu chodzi o kwestię regionalizacji: ten soundtrack oryginalnie wyszedł w dwóch wariantach okładki, na Europę i na resztę świata. Wersja europejska (nr kat. 47419-2) to Twoja stara wersja, ta z okładką ze zbliżeniem na twarze, a oryginalna wersja us/międzynarodowa (nr kat. 47390-2) wygląda tak jak ta nowa. Jako że wersja europejska była przygotowana w mniejszym nakładzie, to prawdopodobnie egzemplarze fabrycznie nowe są już niedostępne w obiegu sklepowym, dlatego teraz
  • Odpowiedz
@kitsunegari: jest tak jak piszesz, jedynie zastanowiło mnie że obie tłoczone na terenie EU (w końcu film to amerykańska produkcja) a płyta ma inne tłoczenie - ale widocznie to dwie różne firmy/oddziały tłoczyły w tym samym okresie i jak widać zalegają gdzieś na magazynach, stąd u nas wersja na stany. Europejska ładniejsza i fajniejsze pudełko :D chyba sobie kiedyś sprawię jeszcze nową europejską w takim wypadku, póki występują na allegro.
  • Odpowiedz