Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się, że mam dość "tolerancyjny" nos. Coś mi się może podobać, nie podobać, ale żebym coś nazwał smrodem i zmywał to z nadgarstka to się jeszcze nie zdarzyło. Do dziś.

Costume National Homme - nie jestem do końca pewien która to wersja, ale chyba Parfum z 2020.

Otwarcie bardzo nieprzyjemne. Zapach skądś znany, ale ciężko określić co to jest. Wącham, wącham i.. bingo! Już wiem co to jest - koperek wyjęty z wody po ogórkach. Zaglądam na Fragra, żadna nuta się oczywiście nie zgadza, wiele osób opisuje zapach jako przyjemny, ma dobre oceny.

Temat mnie zaintrygował, więc poszperałem trochę i faktycznie sporo osób czuło ogórka/koperek/kiszonkę. Najciekawszy cytat z Perfuforum:

Jestem przekonany że to molekuła mająca imitować drzewo sandałowe wzbudza w niektórych skojarzenia z kiszonką. Widać taki jej efekt uboczny. Jak ktoś go nie doświadcza to zapach jest spoko, ale dla innych będzie kompletnie nienoszalny.


I tak mi się skojarzyło ze szparagami ( ͡° ͜ʖ ͡°) - tego też nie czuje każdy.

Mieliście coś podobnego z jakimś zapachem?

Poniżej linki do bardziej popularnej wersji EDP 2009 (Parfum z 2020 ponoć bardzo podobna, a ja nie mam 100% pewności którą próbkę dostałem).

Fragra
Perfuforum

#perfumy
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@u_k1: Kerosene Unknown Pleasures - nie mogłem, po prostu nie mogłem nie czuć tam kurczaka po tajsku z limonką/trawą cytrynową i mleczkiem kokosowym. Zmyć nie zmyłem, ale sprzedałem przy najbliższej możliwej okazji xD

Co do Costume Homme to jestem jednym z tych szczęśliwców którzy potrafią wyczuć ogórki jak się skupią, ale umieją przekonać swój umysł ze to zapach figi. Na szczęście działa i mogę się rozkoszować tym dziełem (ʘ
@Marmite: postanowiłem dać drugą szansę i ogórek/koper się zmienił w coś słodszego (może i ta wspomniana figa ( ͡° ͜ʖ ͡°)), wyczuwam jakieś drzewo.

ale to nadal nie to ( ͡° ʖ̯ ͡°)