Wpis z mikrobloga

Weźcie mi wytłumaczcie jak to działa, bo akurat się nad tym zastanawiałem. Tyle się mówi o włamaniach do domów ludzi, którzy mają zabezpieczenia, są majętni, mają sąsiadów itp. Włamywacze wpuszczają jakiś gaz czy #!$%@? wie co, wynoszą sprzęty AGD, RTV, gotówkę itp i niszczą innym ludziom życie. Obserwują social media, liczą na cynk o planowanym wyjeździe, obserwują dom, zachowania domowników. Tymczasem szafa - gościu udostępnia w internecie nagrania i zdjęcia każdego cala swojej chałupy, dosłownie potencjalni włamywacze mają info co dokladnie gdzie jest, jaki zamek gdzie ma, jaka kamera i na co skierowana. Na socialach daje info gdzie wyjeżdża i na ile, nie ma rodziny i mieszka praktycznie sam, cytryna to na bank nie jest pies nadający się do pilnowania posesji. Przecież nawet wiadomo jakie ma zwyczaje, można dosłownie wykorzystać info gdzie jedzie oraz użyć wiedzy o jego nieobecności itp. w dodatku wiadomo z jakimi sąsiadami ma dobry kontakt, każdy może sobie wiedzieć którzy zwrócą uwagę na obecność osób trzecich przykładowo. Przecież to jawne proszenie się o kłopoty. On się tego nie boi? Albo jakim cudem popularny człowiek jeszcze nie padł ofiarą jakiejś szajki #!$%@? włamywaczy? W dodatku ma sporo dość drogiego sprzętu. Nie kumam tego kompletnie xD
No i to że jest znany, więc pełno jest odbiorców tych jego filmów. No chyba że przesadzam, a dziś przestępcy nie parają się już włamania do chatek zwykłych ludzi
#mocnyvlog
  • 11
@sberatel: serwery, kilka laptopów, pc, kamery, sporo sprzętu apple, z cięższych agregat, sporo nieużywanych elektronarzędzi czy choćby ładowarkę do liścia (jak dobrze pamiętam za ponad 10k?) itp... trochę się tego uzbierało. Pewnie ma gigantyczne ubezpieczenie i mu to lata...
@Sephirionn: Po pierwsze Ponton pucuje się na swoich wysrywach ze ma wszytko pod homekita bo to jest dziecko ale ma to jakiś cel. Dobrze pamietam kiedyś na jakimś odcinku licowało się ze seniorska nie mogła wyjść z domu czy wejść do domu, to chwalił się ze mógł jej otworzyć chałupę przez telefon.

Druga rzecz grubas to cwana gapa, typowy Janusz z miedzianej góry który wrzuca wysrywy z nawet 2 tygodniowym opóźnieniem.
@Sephirionn: nie ogarniam twojego sposobu na włamanie. Wpuszczają gaz czy #!$%@? wie co? Co im ten gaz ma dać, skoro zakładamy, że nikogo nie ma w domu? Żeby wejść trzeba coś otworzyć, wybić szybę, podważyć bramę garażową, cokolwiek. Od tego ma alarmy, systemy bezpieczeństwa, kamery i inne bajery, żeby maksymalnie zabezpieczyć się przed możliwością włamania. Wydaje mi się, choć ekspertem nie jestem, że owa szajka wolałaby się skupić na posesjach mniej
@Sephirionn: no spoko, usypiają gazem. Ale drzwi czy okno wciąż trzeba otworzyć, żeby wejść, prawda? A jak jest chałupa naszpikowana elektroniką i zaraz alarm zacznie wyć, buczeć, zostanie wysłany sygnał do firmy ochroniarskiej to po co się w takie coś pakować?