Wpis z mikrobloga

Siemka, chce zrobic sobie stronke - toolbox we flasku i pythonie zebym mogl jako user podac zmienna i byla ona potem podana do systemu / shella do roznych narzedzi. Np. zebym mogl podac w formularzu/tabelce adress IP i zrobic jego ping albo nmap,ktory bedzie przetworzony przez OS pod spodem i rezultat wyprintowac z powrotem w tej web apce. Jak sie najlatwiej/najlepiej do tego zabrac.
#python #devops
  • 8
  • Odpowiedz
@ksos: przede wszystkim to przemyśl sytuacje w której ktoś poda komende sudo rm -rf /
ja bym to na 100% każda komende odpalał w osobnym kontenerze
a co do samego odpalania kodu to nie ma raczej problemu bo z poziomu pythona możesz normalnie wywołać komende w bashu i odczytać wynik
  • Odpowiedz
@bruuh: dzieki wlasnie o takie cos mi chodzilo. Sorry, jestem tylko network engineerem, ktory bawi sie w python ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@open-alpha: Narazie zrobilem sobie apke CRUD oraz REST API, ktora pokazuje jaki jest vendor podanego adresu MAC. Fajnie, podoba mi sie takie kodowanie bez spiny - daje to satysfakcje lepsza niz naprawianie BGP czy zerwanego VPN po raz setny. Uzywalem tylko tutoriali z YT,stack overflow do konkretnynch problemow or dokumentacji.
  • Odpowiedz