Wpis z mikrobloga

@Bover: np taka astrazeneka byla rekomendowana dla 60+ dlaczego? Masz odpowiedź w tym co pisałem wyżej. Teraz promują praktycznie tylko szczepionki mRNA które są bszpieczniejsze mimo wszystko. I nawet udało się ustalić dlaczego pojawiały się zakrzepy. Więc widać jak bardzo ją "testowali". Dlatego jestem ostrożny jeśli chodzi o polecanie jej dzieciom (szczepionki na covid)
  • Odpowiedz
@timeofthe: poproszę o źródło.

Alternatywą jest prowadzenie dyskursu w którym ty mówisz "niebezpieczne", a ja "bezpieczne". Tyle, że to do niczego nie zmierza.
  • Odpowiedz
@Bover: jak szczepiono AZ to pojawiały się zakrzepy krwi u niektórych szczepionych. Wówczas szefowa Europejskiej Agencji Leków (EMA) Emer Cooke powiedziała, że

nie ma obecnie wskazań, iż szczepienia preparatem firmy AstraZeneca spowodowały te skutki uboczne.


Dziś już wiemy,
  • Odpowiedz
@Bover: skoro specjaliści rekomendowali np AZ dla starszych to idąc tym tokiem myślenia nie powinno się szczepić młodych (w tym przypadku pfizer) u których ryzyko przejścia ciężkiego covida jest niskie a może wystąpić częściej niż u starszych ryzyko zapalenia mięśnia sercowego. Czego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
@timeofthe: wszystko rozumiem co napisałeś, tylko nie rozumiem czemu się upierasz.
Po prostu pochopny wniosek wyciągasz, jakoby ryzyko miało być większe niż korzyści. Z niczego, co przedstawiłeś, to nie wynika. Informowałem, że taki sposób "dyskusji" nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@Bover: jeśli popierasz szczepienie młodych, lub ktokolwiek inny to powinno się przedstawić dowody na to że korzyści są większe niż ryzyko. Jakie są korzyści, słucham? Najlepiej byłoby porównać dane (jeśli takie istnieją) ile młodzieży przeszło od początku pandemii covid ciężko a ile miało negatywne skutki poszczepienne.
  • Odpowiedz
Jakie są korzyści, słucham?


@timeofthe: z tego co mi wiadomo, szczepienie znacząco zmniejsza ryzyko przebiegu choroby (co oczywiście, uważam za mniej istotne w przypadku ludzi młodych), jak i zmniejsza transmisję choroby.

Nie rozumiem tylko, dlaczego próbujesz przerzucać na mnie dowód. Przecież to ty coś twierdzisz, tj. uważasz - wbrew przyjętemu na obecną chwilę kompromisowi medycznemu, że ryzyko przyjęcia szczepionki jest większe niż korzyści.
  • Odpowiedz