Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki co to może być, że siedzę sobie np przy kompie, po czym się położę i zdarza się, że serce na około minutę zaczyna odczuwalnie mocniej bić, ale znacznie wolniej niż zwykle i tak jakby na dwa tempa (powiedzmy skurcz, przerwa, rozkurcz, dłuższa przerwa). Jak próbuję wtedy obserwować puls na jakiejś apce, co bierze wynik z przyłożonego do obiektywu palca, to wygląda to mniej więcej tak jak na screenie. Ogólnie mam niskie tętno spoczynkowe 45-55 i nie jest to bradykardia, bo nie mam żadnych objawów o tym świadczących. Nigdy nie dzieje mi się to na stojąco czy siedząco, a tylko niedługo po tym jak się położę (czasem jest to jednorazowe, a czasem mam kilka takich epizodów co jakiś czas). Jak wstanę w trakcie, to momentalnie serce zaczyna równo bić.
Ma ktoś coś podobnego i wie co to jest?
#lekarz #ekg #medycyna #zdrowie
Pobierz janznetu - Mirki i Mirabelki co to może być, że siedzę sobie np przy kompie, po czym ...
źródło: comment_1639948803wSZPTrYKzp3tyagvv5j2rN.jpg
  • 11
@joolekk: miałem kiedyś holtera na cały dzień, bo chcieli mi wmówić nadciśnienie, a skok następował tylko przy białym fartuchu. Nie chciała babka wierzyć, że w domu mam ciśnienie ok, a u niej nawet 170/>100 :) wszystko wyszło ok.
@joolekk: domyślam się, ale dlaczego występuje tylko w takich specyficznych warunkach? Nie jest to codziennie, więc musiałbym tego holtera trochę nosić, a być może przez stres z tym związany, w ogóle by serce nie zwolniło.
@joolekk: pójdę jak pojawią się jakieś dodatkowe objawy, a póki co nie mam żadnych. Samo to, że serce sobie zwolni na chwilę nie jest dla mnie problemem. I tak zwykle bije dużo wolniej niż u innych. Mam bardzo dużą wydolność wysiłkową i gdyby serducho niedomagało, to bym to jakoś odczuł. Zapytałem z ciekawości licząc, że jest jakiś wykopek z podobną "przypadłością".
@janznetu: przede wszystkim to olej te chińskie wynalazki i wtedy kiedy to czujesz mierz tętno sam, najlepiej przez pół minuty. Zwróć uwagę czy jest miarowe i licz ile razy uderza. Jeśli masz jakąś arytmię i zegarek akurat wtedy mierzy, to mu wyjdzie 3 uderzenia w ciągu 5 sekund, więc stwierdzi, że tętno wynosi 46, a tak naprawdę będziesz miał 60
@joolekk: w sumie, to jak będę kiedyś mial trochę czasu, to się przejdę prywatnie do jakiegoś specjalisty. Ciekawi mnie co mądrego mi powie.
Teraz np. wstrzymałem sobie oddech wykonując wcześniej dwa głębsze wdechy i wynik równe 3minuty. Dwa miesiące temu było to 2:40-2:50 (nie trenuję tego). Nie uprawiam żadnych sportów. Lubię sobie czasem w pracy dać w kość kilka godzin czy nawet cały dzień na pełnych obrotach :)
@Eustachiusz: mierzę sobie i tak i tak. Podczas tego zwolnienia aplikacje wariują i najczęściej w ogóle nie wyświetlają wyniku, ale przebieg rysują dobrze, zgodnie z tym wyczuwalnym pod palcem. Tętno jest wtedy miarowe i wyraźnie czuję pod palcem to bicie na dwa tempa, czyli mocne uderzenie, krótka pauza, słabe uderzenie, dłuższa pauza.
Tętno jest wtedy miarowe i wyraźnie czuję pod palcem to bicie na dwa tempa, czyli mocne uderzenie, krótka pauza, słabe uderzenie, dłuższa pauza.


@janznetu: mistrzu tak to serce bije. Jak wyczuwasz na nadgarstku pauzy o różnej długości to masz bigeminię. Prawidłowe tętno na obwodzie, które da się wyczuć palcem ma charakter jednostajnie pulsującej fali
@Eustachiusz: wiem jak bije serce :) Kurde dzięki! Parę lat temu jak szukałem info czemu mi tak to serce czasem bije, to trafiłem na bigeminię i dzisiaj właśnie próbowałem sobie przypomnieć co to było, by zagłębić temat. Można powiedzieć, że opis się zgadza poza tym, że nie odczuwam żadnych negatywnych dolegliwości z tym związanych. Dziwne jest tylko to, że występuje to u mnie raz na jakiś czas, ale tylko po położeniu