Wpis z mikrobloga

#poznan, os. Zwycięstwa 12f
Pan Ireneusz od zawsze był pasjonatem elektroniki. W 1997 roku otworzył własny zakład, w którym naprawie telewizory i radia. W pracy pomagali mu dwaj pracownicy, jednak przez pandemię został sam, a jego obroty bardzo zmalały. Nie pozwólmy, aby przez to musiał zakończyć pracę, którą kocha.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=282556257259842&id=102407391941397

Jako wykopowa babcia, mówię Wam, moje mirkowe wnuczęta, nie wyrzucajcie, naprawiajcie. Większość śmieci to ubrania i elektronika.

#ciekawostki #wykop #wykopefekt #wykoppomaga
fiziaa - #poznan, os. Zwycięstwa 12f
Pan Ireneusz od zawsze był pasjonatem elektroni...

źródło: comment_163993810197m3VVmxqc5AsKj1Mhts4s.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@fiziaa: Mam w rodzinie wujasa, który się tym zajmuje. Jak dziadek się nie przebranżowił w drobniejszą elektronikę (radia samochodowe, dekodery, tunery, słuchawki itp), to z magnetowidów i tv to on nie wyżyje, bo tego się nie opłaca naprawiać i mało kto sie na to decyduje, bo sie nie opłaca. Ja na ten przykład nie przypominam sobie, żebym w ciągu 5 lat miał cokolwiek, co bym mógł takiemu dziadkowi dać do naprawy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 110
@fiziaa: smutna prawda jest taka że kineskopowych to nikt już nie ma a nowe telewizory jak padaja to najczęściej cała płyta do podmianki.
Lubie takie biznesy pasjonatów ale czym szybciej ten pan zacznie myślęc nad przebranżowieniem tym to dla niego będzie mniej bolesne
  • Odpowiedz
@fiziaa: biznes może i fajny tylko gościu nie nadążył za rozwojem, gdyby obecnie naprawiał iphone to temat by wyglądał inaczej.


To są ludzie co myśleli, że z tego wyżyją. Świat poszedł do przodu, pojawiło się smd,thd, postępująca miniaturyzacja, plasmy, lcd, smart tv a oni stali w miejscu, nie rozwijali się, nie inwestowali ani w sprzęt ani we własną wiedzę. Skutek tego jest taki, że ockneli się w roku 2021 i nie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@pajratus: @NorthWarrior: gościowi zostało z 5 lat pracy do emerytury, pewnie jest jednym z dwóch w mieście, którzy to robią, wystarczy mu 5 klientów, z których czterech nawet nie wie jeszcze że w dzisiejszych czasach da się naprawić to coś co leży na strychu od dawna, a wy tu robicie wykopkową analizę jakby przed typem było całe życie zawodowe XDDD
  • Odpowiedz
@pajratus: @NorthWarrior: gościowi zostało z 5 lat pracy do emerytury, pewnie jest jednym z dwóch gości w mieście, którzy to robią, wystarczy mu 5 klientów, z których czterech nawet nie wie jeszcze że w dzisiejszych czasach da się naprawić to coś co leży na strychu od dawna, a wy tu robicie wykopkową analizę jakby przed gościem było całe życie zawodowe XDDD


Ty chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem
@powaznyczlowiek

On już
  • Odpowiedz
smutna prawda jest taka że kineskopowych to nikt już nie ma a nowe telewizory jak padaja to najczęściej cała płyta do podmianki.


@pajratus: nowe tv to najczęściej padają bo ledy sie wypalaja i wystarczy wlutować nowy pasek. Płyte główną to można kupić na ali za bezcen i każdy gimnazjalista sobie poradzi bo wtedy nawet lutować nie trzeba xD
  • Odpowiedz
to z magnetowidów i tv to on nie wyżyje


@ryhu: ja znajomemu naprawiłem TV LCD wymieniając prosty kondensator, na elektronice się znam na poziomie podstawowym, tyle żeby pobawić się Arduino, RPI i takimi pierdołami do nich. Tak więc da się. Akurat nic nie wziąłem za to, ale na bank lepiej zapłacić kilka dyszek za wymianę takiego kondensatora niż kupować nowy telewizor.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sciana: ok, naprawiłeś jeden tv więc to znaczy, że wiesz lepiej od człowieka który zajmował się tym 40 lat, na pewno masz rację a on debil po prostu nie potrafił prowadzić interesu
  • Odpowiedz
a nowe telewizory jak padaja to najczęściej cała płyta do podmianki.


@pajratus: Nie jest to prawda. Bardzo czesto plyte da sie naprawic. No ale temat nieco inny niz w TV CRT
  • Odpowiedz
@fiziaa:
Nic z tego nie będzie, starego RTV się nie opłaca naprawiać. Naprawę magnetowidu, może zlecić jedynie jakieś muzeum lub antykwariat, a narzędzia, które widać na zdjęciu, nie pozwalają na naprawę nowoczesnej elektroniki (jak ten Pan ma np. zrobić reballing czy lutować coś w okolicy procesora, transformatorową lutownicą?).
  • Odpowiedz