Wpis z mikrobloga

Czołem grupa, już kiedyś pytałem, najpierw o Holandię, chyba coś tam o niemce też, ale teraz troszkę poważniej.

Robota na produkcji, chociaż chyba najchetniej jakiś magazyn - komisjonerka, bez widlaków. Co patrzę na oferty agencyjne, to mi się coś z kasą nie zgadza, dają po 10,25 euro brutto, przecież to są, #!$%@? grosze, a do tego zakwaterowanie i płatne przejazdy do i z pracy, to ja nawet nie chcę wiedzieć ile z tego zostaje na czysto xD. Więc, cholibka, sam już nie wiem, a decyzja jest podjęta, po nowym roku jadę. Z Holandii zrezygnowałem bo słyszałem, że więcej patologii tam się buja. A ja zdecydowanie chcę tego uniknąć. Ale jak nic innego nie pozostanie, to #!$%@?ć. Niemiecki mam zupełnie podstawowy, liczebniki pamiętam, jakieś proste zwroty. Przypominam sobie wszystko w wolnych chwilach, uczę się. Angielski B2/C1.
Zna ktoś jakąś agencję rozsądną, która nie chce wydymać człowieka i gwarantuje zakwaterowanie i dojazdy do i z pracy? Chciałem uderzyć do Lipska, bo to zajebiście tanie miasto, a do tego mają fabrykę Porsche i BMW, a to już sporo zwiększa możliwości na rynku pracy. Nawet #!$%@? amazon tam jest, to już z braku laku można spróbować. Nie wiem tylko jak z magazynami. Nie potrzeba mi dużo, szczerze mówiąc jak gdzieś uskrobię 1500/1600 euro netto na czysto to już będę zadowolony.


#niemcy #pracazagranica #emigracja #praca #pytanie #przegryw
  • 8
@odysjestem: z tego co się orientuję, to ciężko coś wynająć bez 3 pasków wypłat. A w agencji dadzą zakwaterowanie na ten czas. ^^

@t4ko: no? W takiej robocie to chyba ciężko więcej dostać w Niemczech, nie wiem. 1600 ojro netto to, przynajmniej jak patrzyłem na Lipsk, kasa wystarczająca na wynajęcie kawalerki, opłacenie kosztów życia i jeszcze odkładanie lekka ręka z 700-800 euro.
@czikibr4miki_-12: tylko ja bym się obawiał czy te zakwaterowanie to będzie jakaś patola ... Ja bym z 4-ma chłopa w pokoju chyba nie wytrzymał...
Ogólnie to w moich stronach często sie zapatruje na wyjazd do niemiec, dajmy na to sezonowy, na załóżmy 6-8 tygodnii, gdzie #!$%@? się w #!$%@? nadgodzin a przez połowe czasu pobytu żywisz sie tylko tym co przytargałeś ze sb z polskimi + słodyczami(też z polski raczej).
Także