Wpis z mikrobloga

Vesemir o milimetr od przeprowadzenia próby traw na Ciri, a Geralt, mimo że był setki mil dalej w poprzedniej scenie, pojawia się dokładnie w tej samej sekundzie. Wyborny timing. Ciri i Yenna napadnięte przez Nilfgaardzkich żołnierzy pod Cintrą. Geralt, który w poprzedniej scenie był setki mil stamtąd, zjawia się w idealnym momencie, dosłownie żeby zablokować cios Czarnego. Yen, która jedzie za Geraltem od Cintry aż do Kaer Morhen - obstawiam, że to co najmniej kilka tygodniu podróży, wspólnego nocowania i okazji do rozmowy - dopiero pod bramą zamku woła: "Geralt, czekaj, to nie tak, jak myślisz". Nie dało się tego zrobić przy wyruszaniu z Cintry?

Problemem tego serialu nie jest niewierność wobec materiału oryginalnego, ten serial po prostu nie trzyma się kupy. Po zapoznaniu się z Lauren i jej podejściem do świata przestałem się spodziewać czegokolwiek dobrego. Kolejna, która dostała robotę za bycie wystarczająco woke, bo do reżyserki to się ona nie nadaje (tak, wiem, że jest showrunnerem, a nie reżyserem, ale to ją pogrążą tym mocniej). Ale najbardziej bawią mnie fikoły Bagińskiego na facebooku, który tasuje się do ocen amerykańskich serwisów, które mają tyle wspólnego z rzetelną oceną, co ja z łyżwiarstwem figurowym.

Nie ma w tym serialu żadnej sceny, żadnego momentu, który ludzie będą oglądać na YouTubie za kilka lat, nie ma do czego wracać. Wczoraj po skończonym seansie puściłem sobie soundtrack z Wieśka 3 i to, jakie wrażenia artystyczne pozostawiła na mnie ta muzyka, której słuchałem 6 lat temu, jest nie do opisania. A tu? Nic mnie nie rusza. Ha tfu, Netfliksie.

#wiedzmin

  • 41
  • Odpowiedz
@beniu89: dobrze ze nie jestem fanem tych wiedzminow ale generalnie to fabula tego serialu to jakby slepy czytal papier toaletowy

co sie dziwisz, ktos usiadl z angielskim wydaniem i... czyta... co za bzdury... ale to glupie... to nie tak... to glupie

no i scenariusz tak napisal jak to przeczytal XD ludzie mysla ze w ameryce ktos ksiazki bedzie czytal, po co XD
  • Odpowiedz
@beniu89: W tym sezonie jedyny odcinek który bym ocenił wysoko to pierwszy. Krótka wiedźmińska historia, tu i teraz, bez pałowania się nad poprawnością polityczną, bez debilnych zwrotów akcji czy luk w fabule. Pierwszy odcinek daje nadzieję, że 2 sezon będzie lepszy - ale nie będzie. Dalej jest równia pochyła.
  • Odpowiedz
@beniu89: ogólnie z resztą się zgadzam ale to czepianie o pojawienie się w idealnym momencie imo trochę przesadzone, jest to oczywiście głupotka ale nie na tyle duża żeby uznawać za potężny błąd logiczny - tego typu sytuacje nie są nowością w filmach, serialach czy grach
  • Odpowiedz
@beniu89: W ogóle w tym serialu nic nie ma sensu. Dużo ludzi się czepia o czarnoskórych aktorów, bo nie pasują do średniowiecza,bo w grze wszyscy byli biali itp. Ja osobiście nie mam nic do osób czarnoskórych w tym serialu. Taki Istredd na przykład to bardzo fajna postać. ALE dodanie różnorodności koloru skóry w tym serialu sprawia, że ten świat nie ma żadnego sensu. W świecie gdzie się masowo mordują za
  • Odpowiedz
@beniu89: ale wiesz że większość seriali teraz taka jest? bo liczą się fajne sceny walki i może coś tam jeszcze, ale żeby wszystko trzymało się do kupy to wszystko jest robione "jako tako aby zachować ogólny sens a kto będzie się #!$%@?ć do głupich szczegółów" Zwróć uwage że chyba conajmniej 70% seriali taka jest, a juz na pewno te na netflixie?
  • Odpowiedz
Nie ma w tym serialu żadnej sceny, żadnego momentu, który ludzie będą oglądać na YouTubie za kilka lat


@beniu89: Jest jedna scena - walka w Blaviken, pocięta przez fanów i z dołożonym podkładem z Wiedźmina 3.

Kurde, w sumie wychodzi, że gra i fani zrobili lepszą scenę niż Lauren i Netflix.
Sabr - > Nie ma w tym serialu żadnej sceny, żadnego momentu, który ludzie będą ogląda...
  • Odpowiedz
@beniu89: Najlepsze jest to że serial oparty tylko na grze który wyszedł miesiąc wcześniej, czyli "Arcane" zjada takiego Wiedźmina z tym śmiesznym scenariuszem na śniadanie...O produkcji Riotu trudno zapomnieć, cały soundtrack przesłuchałem już kilkanaście razy, sceny z serialu na YT obejrzane po kilka razy, bo oglądania tak dobrej kreski nigdy za mało, natomiast po tym śmiesznym Wiedźminie pozostaje tylko gorzki posmak i widok LeszoEskela (,)
  • Odpowiedz
@beniu89: Problemem jest słaby scenariusz, powymyślano nowe wątki, które nie kleją się z resztą przedstawionego świata. Cały ten świat nie przekonuje do siebie - jest sztuczny i nielogiczny. Postacie które poznaliśmy w książkach i grach, tutaj są kompletnie innymi osobami - z inną historią i charakterem. Lepiej by było, gdyby od razu zrobili serial w świecie Wiedźmina, ale z inną historią, tak jak to jest w "Wiedźmin: Zmora Wilka". Na
  • Odpowiedz
@frems: Ludzie zabici na początku sceny to banda Renfri - zbójcy pod jej komendą. Kiedy Renfri wraca z wieży Stregobora cała jej drużyna nie żyje a ona stwierdza, że będzie walczyć z Geraltem.

To tak w skrócie, polecam opowiadanie.
  • Odpowiedz
@beniu89: Najważniejsze, że Pan Andrzej wziął hajs z góry i ma #!$%@? jajca ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jestem przekonany, że jak wyżej wskazany autor międzynarodowego bestselleru ogląda ten twór to, aż go świerzbi żeby strzelić quasi reżyserowi w ryj za profanacje.

Także obejrzałem całość. No jest to takie mocno średnie. Idzie obejrzeć chyba wyłącznie z ciekawości i wyrobionej pozytywnej opinii o świecie stworzonym przez Sapkowskiego,
  • Odpowiedz
Aż z tego wszystkiego zacząłem czytać od nowa Krew Elfów … ostatni odcinek s2 z jednej strony spowodował straszny mindfuck jak daleko od źródłowego materiału odjechał Netflix. Z drugiej jednak strony jestem ciekaw co może przynieść trzeci sezon i przy okazji pełen obaw czy Netflix nie zrobi serialu zbyt po swojemu…

  • Odpowiedz
Vesemir o milimetr od przeprowadzenia próby traw na Ciri, a Geralt, mimo że był setki mil dalej w poprzedniej scenie, pojawia się dokładnie w tej samej sekundzie. Wyborny timing. Ciri i Yenna napadnięte przez Nilfgaardzkich żołnierzy pod Cintrą. Geralt, który w poprzedniej scenie był setki mil stamtąd, zjawia się w idealnym momencie, dosłownie żeby zablokować cios Czarnego


@beniu89: Budowanie napięcia, mówi Ci to coś? Tak oglądałeś, że nawet o portalu
  • Odpowiedz