Wpis z mikrobloga

Dopiero co się dowiedziałem o tej sytuacji, zobaczyłem nagranie i od razu zauważyłem, że coś tu jest nie tak. Zacznijmy od tego, że Emil - Czeczko (ciekawe nazwisko) mówi w wywiadzie bardzo ogólnikowo typu: wszystkie rzeczy, zabiegi które zrobili, tuszowanie sprawy itp. Na końcu dowiadujemy się, że chodzi o "mordowanie imigrantów" przez Polską straż graniczną.

I teraz pytanie:

- Po co SG miałaby "mordować imigrantów", przecież to strzał w kolano.

- Po co Straż graniczna miałaby sobie szkodzić poprzez mordowanie kogokolwiek? Przecież to oni wtargnęli nielegalnie na Polską ziemie. To Białoruś wyrzucała imigrantów na Polską granice, to Białoruś od początku prowokowali całą sytuację na granicy. Polska jedynie broniła swoich granic - NIC WIĘCEJ.

- Imigranci wszystko nagrywali (dosłownie) i nie ma żadnego nagrania z tego mordowania? Żaden inny imigrant o tym nie wspomina? Nie ma zaginionych osób? Nie ma zdjęć? Nic? Jakiś Emil Czeczko "cudem uciekł" i opowiada o tych morderstwach?

Ludzie, przecież ślepy by zauważył, że coś jest nie tak - ogarnijcie sie.

Od samego początku to Białoruś prowokowała i to jest oczywiste. To oni prowokowali, żeby Polska straż graniczna zrobiła pierwszy ruch, aby oni mogli mieć pretekst do ewentualnego ataku na Polskę. Białoruscy żołnierze robili niesamowite fikołki tylko po to, żeby sprowokować Polską straż graniczną ( bezskutecznie).

Zanim ktoś uzna, że ten Emil Czeczko mówi prawdę, to niech się do cholery na chwile zastanowi: Po co straż graniczna miałaby mordować imigrantów i jaki miałaby w tym interes. Przecież w oczach Unii i tak jesteśmy tymi złymi i SG mieliby jeszcze dolewać oliwy do ognia, mordując imigrantów?
#bialorus #bekazlewactwa
Mr3nKi - Dopiero co się dowiedziałem o tej sytuacji, zobaczyłem nagranie i od razu za...
  • 20
  • Odpowiedz
Ale co Ty tłumaczysz? Ludziom, którzy wierzą w to co tu jest powiedziane nie ma co tłumaczyć bo dla nich nie ma już ratunku.


@joseone: Zdaje sobie z tego sprawę, ale warto spróbować. To jest po prostu niesamowite. Po tych wszystkich prowokacjach ze strony białorusi widzimy jeszcze coś takiego, a niektórzy w to wierzą xD
  • Odpowiedz
To nie jest lewakiem, jest #!$%@? debilem.


@Wedam: Jaka to różnica? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Na 100% taki sie znajdzie, bo przecież plucie na Polskę jest ważniejsze od prawdy. Co ty? Lewaków nie znasz? xD

  • Odpowiedz
mówi w wywiadzie bardzo ogólnikowo typu: wszystkie rzeczy, zabiegi które zrobili, tuszowanie sprawy itp. Na końcu dowiadujemy się, że chodzi o "mordowanie imigrantów" przez Polską straż graniczną.


@Mr_3nKi_: Mówi ogólnikowo bo to jest reklamowa zajawka z wywiadu.

WYdaje mi się, że coś przekreciłes. On nie mówi o mordowaniu imigrantów. O rozstrzeliwaniu mówi dizennikarka, ale już tłumaczka jemu tłumaczy to jużtylko jako ''strzleanie'' do nich.
Wydaje mi się ,ze tam rozstrzeliwanie jest
  • Odpowiedz
Imigranci wszystko nagrywali (dosłownie) i nie ma żadnego nagrania z tego mordowania? Żaden inny imigrant o tym nie wspomina? Nie ma zaginionych osób? Nie ma zdjęć? Nic? Jakiś Emil Czeczko "cudem uciekł" i opowiada o tych morderstwach?


@Mr_3nKi_: Nie wierze w to o mordowaniu, ale hipotetycznie - chyba logiczne, że jak ich wymordowano to skad nagrania?

A poza tym skoro nie ma nagran z wielu akcji typu rozdzieranie drutu przez samochody
  • Odpowiedz
@Mr_3nKi_: No już pisałem. On mówi o zamordowaniu wolontariuszy - nie widizałem fragmentu aby mówiło zabijaniu ich. O strzelaniu do imigranów to od miesiecy na Białorusi mówili.
Ale nie rozumię Twojej argumentacji, że powinny być nagrania - skoro polskie słuzby spodziewajac sie prowokacji nie nagrywaja ich tylko najczesiej opisuja słowami, to nie wiem skad zdizwienie, że nie byłoby nagrań pojedynczego zabijania, kóre na pewno jest bardizej zaskazujace.
Tym bardziej, że zarzuty
  • Odpowiedz