Wpis z mikrobloga

Mirki,
Ma ktoś Tiguana II z silnikiem 1,5 TSI 150 KM (albo inny wynalazek z VAGa z tym silnikiem), i mógłby powiedzieć ile mu to pali?
Sprawa wygląda tak że kolega od pół roku ma takiego Tiguana i pali mu to masakrycznie dużo (11-12l w mieście). Ja jeżdżę Golfem z 2018, z 1,4 TSI 125 KM, czyli silnik praktycznie ten sam, do tego dokładnie ta sama skrzynia DSG (DQ200) i pali mi w mieście max 7 l. Do tego u mnie jest dużo większa dynamika mimo teoretycznie mniejszych osiągów. Zastanawiam się czy z tym Tiguanem jest aby na pewno wszystko ok.
#motoryzacja #volkswagen
  • 9
@Cozzie: Możesz mieć racje co do wagi, różnica to 300kg więc całkiem sporo. Jeśli chodzi o opory to myślę że mają mniejsze znaczenie, bo mówimy o jeździe po mieście czyli raczej niskie prędkości.

@kubapolice: Czyli w Superbie ten silnik ma podobne wyniki spalania co ten mój mniejszy w Golfie.
może kolega z tych co nie znają stanu pośredniego między gazem a hamulcem a przy tym używają jednych i drugich zero-jedynkowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@vargemp: no włąśnie nie bardzo, bo wczoraj musieliśmy gdzieś pojechać we 2 i w ramach testów przez pół dnia ja prowadziłem tego tiguana, wynik spalania taki sam.
@ChempyTuj: bo Superb o dziwo wg danych katalogowych waży niedużo więcej niż Golf

sam się zaraz przesiadam z Golfa 1.5 TSI DSG na Superba 1.5 TSI DSG

te wyniki spalania w Tiguanie to wspaniałe podsumowanie mody na SUVy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a jakie ma kapcie w tym Tiguanie?