Wpis z mikrobloga

Siemka, kompletuje sobie właśnie stanowisko do programowania (frontend) i docelowo chciałbym pracować na konfiguracji laptop + dwa 27" monitory (2560x1440). Trochę już przejrzałem tych monitorów i nie jestem pewien jaki model wybrać. Celuje w kwoty od 1000 do około 1300 (mogę dać nawet 1500 jak coś będzie na prawdę wartego uwagi). Co do wymagań to:
- 27",
- 2560x1440,
- IPS,
- cienka ramka,
- VESA,
- raczej wolałbym prosty ekran.

Jak narazie zapisałem sobie takie:
- iiyama G-Master GB2760QSU Red Eagle - ten wykracza poza cenę, ale zastanawiam się czy nie wziąć jednego 144 Hz (jakbym wrócił do nałogu #leagueoflegends ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Tylko nie wiem jeszcze czy Macbook Pro 16" z 2019 na takim hubie uciągnie takie odświeżanie,
- iiyama B2791QSU-B1 - ten by dobrze zgrwał się jakbym wybrał tego wyżej, no i ogólnie wydaje się spoko,
- iiyama G-Master G2740QSU Black Hawk,
- Philips 275E1S/00 - tu jest problem z matrycą przy ciemnych scenach, ale to chyba nie jest duży problem,
- Acer Nitro VG270UBMIIPX - tutaj podobnie jak wyżej.

Wybór pewnie byłby dużo łatwiejszy, gdybym mógł zobaczyć te monitory irl, ale niestety jest straszna lipa z 27" w sklepach z elektroniką, bo z reguły mieli 2/3 i to przeważnie w 1920x1080. Ma ktoś z Was może któryś z nich i byłby w stanie powiedzieć coś więcej, ewentualnie polecić coś innego ciekawego?

Dodatkowo szukam do nich uchwytu i jako pierwszy wpadł mi w oko taki Art Uchwyt biurkowy na 2 monitory 10" - 32" L-18GD (RAMM L-18GD), ale gdzieś w opiniach wyczytałem, że biurko trzeba odsunąć od ściany na 20 centrymetrów, bo inaczej monitory będą za mocno wysunięte do przodu. Czy tutaj też moglibyście polecić coś wartego uwagi?

Z góry dzięki, pozdrówki

#programista15k #programowanie #monitory #homeoffice #biuro
  • 12