Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Z #uk Do Polski przez #holandia samochodem.

Przed wejściem na prom negatywny COVID test. Ja dałem #antygen zrobiony w boots na 24 przed.

Certyfikat o kwarantannie z holenderskiej strony rządowej. Dałem na papierze. Wpisałem zwolniony z kwarantanny bo szczepiony - co ciekawe nie musiałem tego udowadniać, że mam szczepienia.

No i paszport

W Holandii tylko paszport jeszcze raz. I dmuchanie na alko co drugie auto zrobili. Co ciekawe bardzo alko reklamowali na promie xd

W Niemczech 10 min po przekroczeniu granicy celnicy mnie złapali. Przejrzeli auto pobieżnie. Spytali się gdzie jadę. Musiałem im wytłumaczyć, że #yerbamate to nie dragi.

#covid19 #koronawirus
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrKoval: to nie twoja brocha.

@Pompejusz: dzięki za info, również mam zamiar się bryknąć jakoś w przyszłym tygodniu ale trochę mnie powstrzymuje sprawa mojego dzieciaka, 13 lat, niepełne szczepienie. Myślisz, że robią o to problem na granicy jeżeli jestem przejazdem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrKoval: o wypraszam sobie, po pierwsze to jestem przedstawicielem szeroko pojętego grona wykształciuchów, po drugie to żyję poza granicami macierzy już prawie połowę życia i naleciałości "kulturalnych" posiadam już coraz mniej. Po prostu z automatu przyjąłem, że twój komentarz to wstęp do dyskusji w której zacznie się narzekanie na jazdę "anglikiem" po niewłaściwej stronie. Cóż, zapewne postąpiłem pochopnie, jednak to wykop więc deal with it. ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jubei:
Wydaję mi się, że osoby poniżej 18 są zwolnione. Ja bym napisał w powodzie dla dziecka że poniżej 18 i zwolniony z szczepienia dodając że ma jedną dawkę.

This declaration must be completed by all travellers aged 12 and over from outside the Schengen area. Children under the age of 18 travelling with their vaccinated parent(s) or legal guardian(s) are exempt from this requirement, but they must show a negative
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pompejusz: ma to sens, tym bardziej że test oczywiście wszyscy mamy zamiar zrobić. Trochę jest też niefajne z tymi zatrzymaniami przez celników. Nie marudzili Ci nic o towarach podlegających akcyzie?

Powiem szczerze, że zaczyna mnie to trochę wszystko zniechęcać...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jubei: Na promie to i tak jest kontrola co któreś auto. Niemcy tylko zajrzeli dosłownie. Nie musiałem otwierać toreb.
Oni szukają jakiś dużych ilości alko czy tytoniu myślę. Jak tam masz zwykłe rzeczy to raczej bez problemu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrKoval: teraz to cię trochę poniosło. Które moje wpisy? Nie przesadzaj... Jednak jeżeli cię do tego stopnia uraziłem moim pierwszym komentarzem to, cóż... Przepraszam. Błędnie oceniłem twoje intencje.

A teraz poluzuj trochę gumkę i spójrz w lustro. Jesteś dość pasywnie agresywny i do tego sugerujesz różne niecne rzeczy pod moim adresem... Nie jesteś w niczym lepszy ode mnie, wręcz tobie jakby bardziej słoma się wysunęła z buta. ;)

Wesołych Świąt!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrKoval: nic śmiesznego. I bardziej agnostyk niż ateista. Cokolwiek masz zamiar począć ze swoim czasem wolnym (lub nie) w okresie Świątecznym ustalonym w kulturze chrześcijańskiej, życzę ci aby było wesołe i bezpieczne. Nie jestem złym człowiekiem, więc mi tego nie wmawiaj. ;)