Wpis z mikrobloga

Pytanie w kontekście występu Jacka Murańskiego, jak krav maga ma przełożenie na walkę mma w octagonie? Pytam, bo nie miałem nigdy do czynienia z tą dyscypliną (trenowałem muay thai,bjj,mma czyli standarowe sporty walki) i chciałbym się dowiedzieć sie czy jest to jakikolwiek background pod mma. Druga sprawa, jak to jest z zerwanym bicepsem, wiadomo, że jaca coś tam miał rękę rozcinaną i operowaną, wstawiał na instagram. Czy nie jest tak, że z zerwanym bicepsem utrudnione są jakiekolwiek czynności życiowe nie mówiąc już o walce? #kravmaga #medycyna
#famemma
  • 9
@zdzislawspanialy: nie ma żadnego. Krav maga Ci może pomoc jak jakiś #!$%@? cep się do ciebie przyjeboe na mieście. Ale w realnym starciu nic ci to nie daje. Byłem kiedyś na zajęciach by się zorientować jak to wyglada i po prostu padaka. Dodam ze wcześniej chodziłem na boks i judo na studiach wiec mam porównanie. Jaca żyje w odklejonym świecie gdzie uważa ze łokciami i jakimś chwytem zrobi komuś krzywdę. Biorąc
@zdzislawspanialy: jest to jeden z #!$%@? backgroundow, generalnie na krav madze to cie szkola samoobrony, a nie walki, tzn. ucza cie tam kopac w jaja, palce w oczy byle zeby obronic sie przed przeciwnikiem. Nie ucza cie tam za bardzo gardy, jak ciosy wyprowadzac tylko jakies chwyty i gre nie czysta. A co do zerwanego bicepsu to jakby faktycznie mial zerwany biceps to by nie mogl nawet dobrze reki zgiac nie
@zdzislawspanialy: Przy walce z dozwolonymi łokciami, uderzeniami głową i na gołe piąchy kraver ma przewagę.
Jeśli chodzi o walkę jacy to miał on zerwany biceps. W zasadzie nie był on do niczego przyczepiony i sobie "pływał". Taka ręka w walce nic nie da się zrobić, ma się siłę 3 letniego dziecka.
@mirek63479: dużo o tym wiesz skoro nawet nie wiesz czym jest zerwanie bicepsa xD. I tak w ogóle to w mma dozwolone są tez łokcie. Wiec kraver nie ma żadnej przewagi w jakichkolwiek okolicznościach. A w jaja kopać zawodnik mma umie tez - tylko z reguły pare razy mocniej.
@mirek63479: masz boks birmanski, gdzie bija sie na gole piachy i uderzenia z glowy tez sa dozwolone i zgadnij co. Zawodnicy krav magi nie osiągają tam zadnych sukcesow.

A uderzen glowa i tak jest jak na lekarstwo, bo po prostu ciezko w aktywnej walce #!$%@? komus z glowki.