Wpis z mikrobloga

#informatyka

Znacie jakieś programy do nagrywania pulpitu, ale takie, które pociągną na bardzo starym sprzęcie z bardzo kiepskim procesorem? Losowy o nazwie Captura, wysypuje się na starym sprzęcie, czasem włączy nagrywanie, ale przy wyłączaniu zwiesza się całkiem lub nagra tylko kilka pierwszych sekund i nic poza tym, dysk nie jest problemem na 100% więc raczej chodzi o procesor, bo na lepszym kompie widzę, że RAMu praktycznie w ogóle nie używa nagrywanie, dysk też znikomo jest używany, a procesor jest mocno używany na różnych kodekach, dlatego zakładam, ze na śmieciowym sprzęcie procesor nie wyrabia i nie nadaje się i ciekawi mnie czy istnieje inny program, który może jakoś sobie poradzi z nagrywaniem pulpitu.
  • 6
@co_za_roznica: dzięki za nazwę, sprawdzę go. Może finalnie okaże się, że jedynie programy bez kompresji w locie będą ok dla żałosnych CPU? ale wtedy minuta nagrania może mieć kosmiczny rozmiar, np. 1 GB lub ileś
@Atreyu: win10 nie chce mi nagrywać pulpitu, poradnik trochę przestarzały się wydaje, nieco inaczej umiejscowione mam rzeczy, ikona nagrywania wyświetla info, że narzędzie nie pozwala nagrywać pulpitu, a skróty klawiaturowe nie działają i coś nie mogę zmusić tego do nagrywania wszystkiego. Co robię źle? ma być nagrywane wszystko na pulpicie, czyli różne okna, różnych aplikacji, wraz ze wszystkimi dźwiękami systemowymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hamza: szczerze mówiąc nie wiem ()

Ledwo wczoraj instalowałem świeżego W10 i u mnie ten skrót uruchamia nagrywanie. Pewnie coś z tym "Trybem gry"

Spróbuj Win+I (lub wejdź w panel sterowania), zakładka Granie i tam "Xbox Game Bar" musi być włączony