Wpis z mikrobloga

Czy popierasz wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciw covid?

Ankietę będę ponawiał co tydzień aby sprawdzić jak zmieniły się nastroje społeczne na mirko. W zeszłym tygodniu znów na mirko wzrosło poparcie dla obowiązku szczepień na covid. Wzrost o prawie 6 pp doprowadził do tego, że w zeszłym tygodniu obowiązek popierało już prawie 25% głosujących. Czy tendencja ta się utrzyma i wkrótce zwolenników obowiązkowego szczepienia będzie więcej niż przeciwników, czy może wręcz odwrotnie i uda się odwrócić rosnący od miesiąca trend? Sprawdźmy!

Na koniec 2022 albo w momencie wprowadzenia obowiązku szczepień zawołam głosujących w ankietach. Sprawdzimy wtedy, czy nakaz szczepień został wprowadzony, zobaczymy kto zmienił zdanie, a kto nadal trwa przy swoim i czy opinie zmienią się tak znacząco jak w przypadku opinii dotyczącej polityki powszechnej izolacji (w marcu 2019 prawie 90% uważało, że sprawdzi się ona, a kilka miesięcy później już tylko nieco ponad 20%).

Tag do obserwowania albo czarnolistowania - #mirkoszczepienia

Wcześniejsze ankiety: 24 listopada, 1 grudnia, 7 grudnia
MG78 - Czy popierasz wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciw covid?

Ankietę...

źródło: comment_1639490779Ivxeai7bwmHuN1HKPUaRgH.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KolorowyMisioPluszowy: Nawet w podpisie jest, że ankieta została wykonana na niereprezentatywnej próbie. Myślę jednak, że trafnie oddaje nastroje społeczne panujące w danej chwili na mirko przy próbach, które były dotychczas (od 1500 do 2500 głosujących).
  • Odpowiedz
@MG78: Zaznaczylem nie, ale jednoczesnie nie potrafie zrozumiec jak bedac w pelnim zdrowym mozna sie nie szczepic przy calej masie dostepnych publikacji naukowych ktory mowia jasno ze szczepionki sa bezpieczne. Zwazywszy ze szczepionia jest za darmo. Inna kwestia co do ich skutecznosci, no ale przy tak mutujacej chorobie mozna to jakos tlumaczyc.
  • Odpowiedz
@MG78: Populacja totalitarystów zwiększa się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż tak poważnie, to myślę, że liczba osób popierających zamordyzm się nie zmieniła, tylko ta grupa zaczyna coraz głośniej szczekać, bo w mediach przedstawia się ich jako ludzi normalnych.
  • Odpowiedz