Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki i Mirabelki, znów potrzebna pomoc. Mam nadzieję, że to odpowiednie tagi: #architektura #architekturawnetrz #budowa #remont #remontujzwykopem #pytaniedoeksperta

Mamy mieszkanie w kamienicy, na pierwszym piętrze. Pomieszczenia są wysokie, ok 375 cm. Jest w całości przechodnie - mały przedpokój, stąd wejście do małej łazienki i kuchni, z kuchni do salonu, a z salonu do pokoju. Pomiędzy salonem a tym drugim pokojem jest ściana postawiona przez nas. Pomiędzy kuchnią a salonem ściana już była, ale raczej nośna nie jest. Nad naszym mieszkaniem mamy 2 niewielkie pomieszczenia, które aktualnie są "skrytką". Są ścięte dachem do samej podłogi. Łączna powierzchnia tych pomieszczeń to ok. 11 m2, chociaż nie jestem pewny jak to liczone jest ze skosami.
W 1998 roku były plany rozbudowy tego mieszkania przez wcześniejszych właścicieli - schody na górę i adaptacja tamtych pomieszczeń. Chcielibyśmy zweryfikować na ile jest to realny i opłacalny pomysł. Bo alternatywą jest kupno mieszkania, które kilka miesięcy temu wskazaliście mi jako nie najlepsze, z uwagi na położenie względem slońca.
Szukamy kogoś, kto nam powie co jest możliwe i na nowo wymyśli to mieszkanie. Wystarczy jakiś proof of concept.
  • 8
  • Odpowiedz
@pan_demonium nie wiem czy dobrze zrozumiałem twój post. wg przepisów 2.50m to minimalna wysokość pomieszczenia. Ofc w przebudowie to się nie liczy, ale ta wartość jest w miarę komfortowa do użytkowania. jezeli chcesz zrobic antresole, to raczej tylko aby zrobić extra miejsce na spanie. Jezeli potrzebujesz to mogę poszukać foty, jak kiedyś cos takiego robiłem.
  • Odpowiedz
@remontujac_PL: dzięki za odpowiedź, trochę inną sytuację mamy - pomieszczenia wysokie jak napisałem, ale wiem, że nie dość wysokie na normalną antresolę. Jednak mamy piętro wyżej jeszcze 2 pomieszczenia, ścięte dachem, ale jednak w części w normalnej wysokości. Chodzi mi o to, czy jest sens przebijać strop i robić schody, bo t ow sumie schody na 4 metry, więc pewnie kręcone są jedynym wyjściem...
  • Odpowiedz
ie są "skrytką". Są ścięte dachem do samej podłogi. Łączna powierzchnia tych pomieszczeń to ok. 11 m2, chociaż nie jestem pewny jak to liczone jest ze skosami.


@pan_demonium: te pomieszczenia nad waszym mieszkaniem przynależą do waszego lokalu w księdze wieczystej?
Jaki tam jest dostęp w tej chwili? po drabinie? Z jakiego pomieszczenia?
Piętrowa kamienica z poddaszem to brzmi jak stropy drewniane.

Jaka konstrukcja dachu, jaki stan? Ocieplone?
  • Odpowiedz
@general_bomba: tak, te pomieszczenia są naszym lokalem według księgi wieczystej.
Aktualnie nie ma tam dostępu z poziomu naszego mieszkania - można wejść piętro wyżej korytarzem i są tam osobne drzwi.
Ciężko powiedzieć jakie są teraz tutaj stropy, ale sama kamienica wygląda tak:
- parter, na którym jest sklep;
- pierwsze piętro to tu, gdzie jest nasze mieszkanie i jeszcze jedno sąsiadów;
- drugie piętro to te pomieszczenia, o których mowa plus
  • Odpowiedz
@pan_demonium: projektowanie przebudowy z opisu korespondencyjnie jest bez sensu. Bez rzutów nikt ci nie wywróży, ale też jeżeli nie masz szczegółowych informacji o konstrukcji budynku to też nic ciekawego się nie dowiesz. Zapłać $ ogarowi, który przyjdzie na wizję lokalną.

jest dachówka, z jednego ze wspomnianych pomieszczeń widać grube krokwie. W drugim ta część jest otynkowana (taki stan już zastaliśmy).

Otynkowana, a co pod tynkiem. To jest g-k czy paździerze na
  • Odpowiedz
@general_bomba: to, że muszę z $ wyskoczyć i zapłacić komuś, to wiem, pewnie też projekt przebudowy trzeba będzie gdzieś w urzędzie przedłożyć czy coś. Problemy mam tutaj jednak 2:
- potrzebuję wiedzieć, czy to ma sens przed wyskoczeniem z grubszego hajsu, czyli jak napisałem - proof of concept; to nie tak, że chcę oszczędzić, więc pytam na wykopie, bo dobre wykopki pomogą za free; po prostu się nie znam;
- a
  • Odpowiedz