Wpis z mikrobloga

@krdk: Spoko, tylko że bardzo podobna sytuacja występuje na każdym (nie-turbinowym) rondzie wielopasmowym, jak chcesz wjechać na zewnętrzny pas ronda, w momencie gdy ktoś na rondzie jedzie pasem wewnętrznym i w każdym momencie może zjechać na zewnętrzny.

#!$%@?, pomyliłem w poprzednim komentarzu pojazdy A i B, powinno być na odwrót xD
  • Odpowiedz
Na zdjęciu nie widać trójkątów które sugerowałyby że jest to podporządkowana. Na mój gust z góry to wygląda na równorzędne.


@pokazbobra: Najlepsze co dzisiaj przeczytałem. OP pisze o zielonej strzałce (sygnalizacja), a Ty wyjeżdżasz z regułą prawej ręki :D Czy serio myślałeś, że gdyby to było skrzyżowanie równorzędne (czyli uwaga: takie bez m.in. sygnalizacji) to ktokolwiek miałby wątpliwości dotyczące pierwszeństwa?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
1. Masz rację - pamięć cie myli


@Andczej: https://lexlege.pl/prawo-o-ruchu-drogowym/oddzial-4-zmiana-kierunku-jazdy-lub-pasa-ruchu/2618/

4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, z wyjątkiem ust. 4a i 4b, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas ruchu z prawej strony

@pokazbobra: ten przepis ma zastosowanie do sytuacji, kiedy zmieniasz pas na ten po prawej, a na następnym pasie ktoś chce zjechać na lewo na pas który masz zamiar zająć. Zasada nie ma
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Peleryna: nie wazne czy wolno, czy nie wolno. Przy wjezdzie z podporzadkowanej zawsze ustepujesz pierwszenstwa, nawet jesli nie jada zgodnie z przepisami.


@jig_: super, tylko co jak wyjeżdżasz z bocznej bo widzisz pusty pas, a on z głównej 2 metry za tobą go zmienia nagle na prawy i wjeżdża ci w dupę?
  • Odpowiedz
@HalEmmerich: zielony ma pierwszeństwo, ale jazda według tej strzałki to #!$%@?ństwo

prawodłowo powinno się zmienić pas za pasami przejścia dla pieszych wtedy osoby jadące z B mogą wjechać (skręcić) i widzą, że ktoś chce zmienić pas
  • Odpowiedz