Wpis z mikrobloga

A to może i ja się dołączę :D #stylkodowania na przykładach z #javascript ale związany nie tylko z nim

1. NIE RÓB TEGO KU*WAAAA!

if($(this).length !== 0) {

$(this).val(...);

$(this).css(...);

return $(this).hasClass(...);

}

ciągłe wywoływanie tego selektora NO CZY DO CIEBIE NIE DOCIERA ŻE TO A) BIJE PO OCZACH B) ZMNIEJSZA WYDAJNOŚĆ C) PO COŚ JEST TEN CHAINING? Aż na samą myśl mnie to wkurza :D

2. Stosowanie jakichś cudacznych super trików mających na celu zmniejszyć objętość kodu - co zazwyczaj jest odwrotnie proporcjonalne do jego czytelności. Zostawmy takie rzeczy minifikatorom.

3.

var x= 4
NO JAK TAK MOŻNA NIE ZROBIĆ SPACJI PRZED ZNAKIEM RÓWNOŚCI, PRZECIEŻ TO RANI MOJE OCZY

4.

function( foo, bar )
nie wiem dlaczego, ale lista argumentów oddzielona spacjami od nawiasów też mnie jakoś irytuje.

5. Mocno związane z JavaScriptem: zaśmiecanie przestrzeni globalnej. Telepie mnie jak otwieram plik i widzę coś takiego:

var someVariable;
var ANOTHER_VARIABEL = "foo";
var i;
var j= 0;
var andTheOtherVariable = "bar";
function aaa() {...};
function bbb() {...};
var something;
function ccc() {...};
NO CZEMU NIE MOŻESZ SKORZYSTAĆ Z WZORCA MODUŁU ALBO JEŚLI JESTEŚ NA TO ZA GŁUPI TO ZAMKNIJ TO SOBIE CHOCIAŻ W FUNKCJI ANONIMOWEJ I NIE WPIENIAJ LUDZI
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nvll: Jak dla mnie świadome rezygnowanie z pisania dobrego, zoptymalizowanego kodu raczej nie jest dobrym podejściem.

@Ginden: Czemu raz widzę jak używasz nowej wersji dodatku do odpowiedzi, a raz jak starej? :S
  • Odpowiedz