Wpis z mikrobloga

ZDF podał dzisiaj informację, powołując się na Amnesty International, że od przyznania w 2010 roku Mistrzostw Świata Katarowi (albo raczej odkąd je sobie kupili łapówkami) zginęło już ponad 15000 robotników budujących stadiony i całą infraskuturę na ten mundial. Jest to głównie tania siła robocza z Indii czy Pakistanu. Po przyjeździe do Kataru zabiera im się paszporty, zmusza do pracy w nieludzkich warunkach i nie pozwala wyjechać z kraju. Prawa człowieka? Szejkowie mają to w dupie. Jak widać niewolnictwo nadal ma się dobrze.
#pilkanozna #katar #mundial
Minieri - ZDF podał dzisiaj informację, powołując się na Amnesty International, że od...

źródło: comment_1639425107fxoRHBgGvuRHGhA7tI3Use.jpg

Pobierz
  • 42
@WykopekNaPolEtatu: @plecyPolakow: Jedyny protest jaki miałby sens to zgadanie się czołowych reprezentacji, trenerów, kapitanów drużyn i stwierdzenie że to #!$%@?ą i nie jadą na taki mundial. Moje czy wasze oglądanie lub nie nic nie zmieni bo nie mamy żadnego głosu. Zmienić coś mogą osoby które w piłce coś znaczą. Zresztą cała idea mundialu w Katarze była od początku #!$%@? i wie o tym każdy kto śledzi piłkę. MŚ kupione na
@croppz: Nie napisałem przecież że będę. Nie wiem. Nadal liczę że do tego głupiego mundialu nie dojdzie i zorganizują go np. Niemcy czy Hiszpanie którzy przecież mają stadiony i infrastrukturę tak rozbudowaną że w miesiąc byliby gotowi. Jak napisałem - ja jestem nikim. Cały twitter huczy o tym problemie od dawna i zupełnie nic się nie dzieje bo nikt "wielki" nie zabrał jeszcze głosu. Nie wiem czy się boją czy o
@Minieri: zajebiste wydarzenie, ktore pokazuje że takie śmiecioorganizacje jak amnesty-#!$%@? są po to, żeby jedne #!$%@?łe elity (z usa) szturchały kijem inne #!$%@?łe elity (z Kataru) jesli ci nie wypełniaja obowiązków lennych np nie kupuja samolotów F16, jak kupia samoloty to #!$%@? z tymi kilkoma tysiacami roboli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Minieri: Ogromna medialność sprawiła, że piłka stała się nie tylko sportem, ale kolejnym produktem, którym można sobie ocieplać wizerunek: PSG, City, niedługo Newcastle no i ten Katar. Na pewno będzie pompa, ładne stadiony, gdzie zaproszą setki tysięcy influencerek, żeby robiły sobie zdjęcia na ich tle. A same mecze będą tylko niepotrzebnym dodatkiem
@Minieri: jakby piłkarze tak się przejmowali równością itp, to zamiast klękać do miecza przed meczem, by zbojkotowali to gówno, ale wiadomo że te hasełka i cały ten cyrk, są tylko pod publikę