Wpis z mikrobloga

Pytanko opłaca się teraz kupować #ps5? Bo z tego co widzę to jedynie co z aktualnej generacji by mnie interesowało to tylko deamon souls no i może horizon w lutym i ewentualnie God of war z poprzedniej generacji bo reszta to jest albo będzie na PC.
  • 18
@DurzyHarakter30: kupiłem ps5 na premierę i napiszę tak: jeżeli masz ps4 i zastanawiasz się nad ps5 to nie, nie warto. Jeżeli nie masz żadnej konsoli i będzie to pierwsza to na ten moment lepiej kupić xboxa, gamepass robi robotę.
@DurzyHarakter30: God of War z poprzedniej generacji wyjdzie na PC, jest zapowiedziany. W takim razie nie warto kupować konsoli dla 2-3 gier. Wstrzymałbym się na Twoim miejscu, przynajmniej do połowy tego roku. Na ten moment nowa generacja konsol nie ma nic szczególnego do zaoferowania w porównaniu do poprzedniej.
@DurzyHarakter30: Kupiłem PS5 dla Returnal, Demon Souls, NioH + kilka gier dla trofek mimo iż posiadam je na PC i póki co nie narzekam. Ale jestem typem gracza który gra w 2-3 tytuły na rok więc jeszcze się nie nudzę.

Niedługo dojdzie jeszcze Elden Ring oraz Horizon.
@DurzyHarakter30: Jak masz ps4 to bym się wstrzymał. Na obecną chwilę nie ma tylu tytułów, żeby faktycznie rozważyć upgrade, jeśli nie miałeś konsoli i masz w miarę porządny PC, a zależy Ci na exclusivach to jest to spoko rozwiązanie, bo wszystkie exclusive z Xboxa trafią na PC w dniu premiery.
@Sn0weK: Hitman, Spiderman, Vallhalla, Ghost of Tshusima, Returnal, Death loop, ratchet. Mało tego? Sama konsola chodzi świetnie i ja nie żałuję przesiadki bo nawet zaległe tytuły chodzą szybciej i przyjemniej
@utede: Niekażdy tak uważa, w 2022 się powinno rozbujać. Ja sam posiadam ps5 i nie narzekam, ale prawda jest taka, że na obecną chwilę upgrade może być lekko nieopłacalny. Połowa z tych gier, które wymieniłeś jest również na PS4.
Z tego wszystkiego tylko chyba nowy Ratchet i Returnal jest faktycznym exclusivem na PS5
@utede kwestia kto jak do tego podchodzi ¯_(ツ)_/¯ nie wypowiadam się za wszystkich przecież, ale znam parę osób, które się wstrzymują z upgradem konsoli właśnie z tego powodu i nie patrzą specjalnie na ograniczenia PS4. rozumiem o tym mówisz, bo korzystałem z ps4 i posiadając ps5 stwierdzam, że różnica jest spora, ale często właśnie sama cena w obecnej chwili po prostu ich odstrasza. ja kupiłem konsolę, bo GPU obecnie są za drogie
@DurzyHarakter30: Teraz nie, chyba ze znajdziesz rozsądne zestawy po 3100 pln. Ja kupiłem w listopadzie i imo warto, chociażby dla 60 fps, gier jest naprawdę dużo: returnal, tsushima, właśnie kończę demon souls, ratchet & clank skończyłem, astro bot (który tez jest super i jest za darmo z konsolą) ale do ogrania mam tyle rzeczy ze spokojnie do lutego będzie w co grać a w lutym to już tyle premier będzie ze
@utede: ok ale dalej nie rozumiem co takiego się otrzymuje w nowej generacji, żeby było to warte w takim razie 1500 - 2000 PLN (odliczając koszty sprzedaży starej konsoli). Tak jak pisałem wcześniej, jestem posiadaczem PS5 i nie twierdzę, że nie ma różnicy. Twierdzę natomiast, że różnica ta nie jest warta upgredowania w tym momencie. Pomijając cuda takie jak Cyberpunk wszystkie gry chodzą na PS4 wyjątkowo dobrze. Upgrade konsoli będzie opłacalny