Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dict: to zależy, ja mam, używam w rodzinie i w firmie swojej i żony. Normalnie: postfix + dovecot + amavis i nic więcej nie trzeba
  • Odpowiedz
@dict: juz raczej slabo :) sam sie porwalem niepotrzebnie bo myslalem ze to bedzie takie PRO :) a teraz trzeba pilnowac, aktualizowac.......czas marnowac. taniej i szybciej wychodzi kupic sobie domene i podpiac pod uslugi googla naprzyklad bo oni to robia dobrze i....cieszyc sie poczta :)
jesli twardo bedziesz sie pchal w indywidualne rozwiazania to ja uzywam iRedMail. jakos dziala.
  • Odpowiedz
@dict: sam ostatnio się zastanawiałem czy nie przenieść poczty z kilku domen (obecnie obsługiwanej w różny sposób) na własny serwer i po lekkim googlowaniu trafiłem na mailcow. Jeśli się zdecyduję to pewnie od tego zacznę aby nie rzeźbić wszystkiego osobno ręcznie.
  • Odpowiedz
@dict: ktoś mi powie jaki jest sens self hostowania serwera mailowego? poza zastosowaniami hobbystycznymi? bo jeśli chcesz to zrobić z ciekawości to rozumiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bruuh: no jakto jaki sens? Żeby przycebulić. Mam już domenę i serwer w domu, a nie chce iść w płatne rozwiązania.
  • Odpowiedz
@dict: przecież możesz dowolną domene podpiąć darmowymi rozwiązaniami do gmaila, wtedy odbierasz i wysyłasz maile przez gmail ale widać adres z twojej domeny?
  • Odpowiedz
@brudny: Najtańszy pakiet Google Workspace kosztowałby mnie przy 5 osobach ponad stówe miesięcznie. Na protonie jeszcze drożej jest. Domene i serwer już mam.
  • Odpowiedz