Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UczesanyPedryl: Pracownik powinien jednak co miesiąc otrzymywać od pracodawcy - jako płatnika składek tzw. imienny raport miesięczny dla osoby ubezpieczonej (ZUS RMUA), w którym znajdują się informacje na temat wysokości opłacanych składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz wypłaconych zasiłków (obowiązek jego sporządzania i przekazywania pracownikowi wynika z art. 41 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych, Dz. U. z 2007 r. Nr 11, poz. 74 z
@mprzemo: Dobrowolnie czyli zależy od pracodawcy czy ja mam ich poinformować by mi to wysyłali? Wolę tą kasę w krypto zainwestować niż na jakichś polskich funduszach to trzymać które w każdym momencie mogą zwinąć się z kasą.
@UczesanyPedryl: dobrowolnie czyli jak pracodawca nie chce to tego nie daje ale na Twoją prośbę musi udostępnić dokumentację i sam możesz usiąść z kalkulatorem i liczyć. Jak wolisz kasę ładować w krypto to i tak głupota się z tego wypisywać, lepiej zostać i wypłacać kasę co miesiąc będziesz na plusie.
@mprzemo: Myślałem, że jak się z tego wypłaca pieniądze to jakaś kara jest, to może zostawię choć na razie po 3 miesiącach jakoś nie widzę by cokolwiek tam do wypłaty jest jak się zalogowałem to może mnie wypisali i przez pomyłkę dane do logowania przysłali.
@UczesanyPedryl: no taka kara, że 19% podatku dochodogo trzeba zapłacić i zabierają bonus od państwa i 30% wpłat pracodawcy ale wciąż wychodzi to na plus (ok 1% pensji), chyba, że dogadasz się z pracodawcą i da Ci w zamian podwyżkę pensji w co wątpię.
@UczesanyPedryl: Dlaczego chcesz się wypisać z PPK? Wiesz, że nawet jeśli uważasz, że "wszysko okradno jak z ofe kradzieje" to możesz wypłacać pieniądze tam zgromadzone co miesiąc, a i tak będziesz do przodu?
Wypisałem się z tego gówna PPK od razu po podpisaniu umowy a dziś dostałem jakieś dane do logowania, to normalne czy mnie w #!$%@? złodzieje zrobili i zapisali mimo mojej deklaracji, że tego nie chcę?


@UczesanyPedryl: Jak penja nie jest niższe o ok. 100 złotych netto na każde 4500 brutto to nie odciągają.
@mprzemo: czy ten podatek zostanie automatycznie odprowadzony w moim picie, czy musze nad tym siedzieć z kalkulatorem i wprowadzic do zeznania podatkowego ile w ten sposób zyskałem? Zastanawiam się czy by nie zacząć właśnie w ten sposób wypłacać co miesiąc