Wpis z mikrobloga

@ZaplutyKarzelReakcji: możesz się nie wciągnąć teraz przez pewne "drewniane" mechaniki, bo trzeba wielu godzin, żeby je oswoić i nauczyć się je wykorzystywać na swoją korzyść.

Taka walka na przykład wydaje się mocno drewniana dla początkujących, ale to dlatego, że nie wiedzą, że w grze występuje ukryty system combosów polegający na tym, że postać wykonuje całe długie sekwencje ciosów jeśli gracz wciska atak w odpowiednim momencie.

No ale żeby te dobre combosy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ZaplutyKarzelReakcji: jak bylem mlody brat przyniosl do domu Gothic 2, coś tam pograłem, ale było mega trudno, nie wiem czy chociaz 2 akty skonczyłem. Osobno pojawiła sie plytka z dodatkiem "noc kruka".
Jako ze jest jeszcze trudniejszy grywalem na kodach, bo nie ogarnialem co i jak.
To mnie nauczylo troche mechaniki, i tego o co chodzi w tej grze.

Minelo pare lat bez Gothica, az kupilem zlota edycje za 10 i
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@ZaplutyKarzelReakcji: Możesz spróbować zacząć od Gothic 2. Tam ten system walki jest nieco usprawniony, chociaż działa na tej samej zasadzie. Sam jak byłem gówniakiem zaczynałem od G2 a potem ograłem G1 i w sumie nie żałuję. Jest trochę smaczków dla tych co przeszli najpierw pierwszą część ale dużo nie tracisz.
jaki system combosów? xD nigdy nie słyszałem o czymś takim


@przegro_pisarz: no taki, że im lepiej walczysz mieczem tym możesz dłuższe serie szybkich ciosów robić, które przeciwnikowi ciężko przełamać.

Na poniższym filmiku widać jakie serie ciosów można robić gdy się ma różne pozimy wyszkolenia w walce.

Tylko żeby te serie wykonywać ty też musisz w odpowiednim momencie naciskać przycisk "w", aby bezimienny wykonał atak w odpowiednim momencie.
s.....i - > jaki system combosów? xD nigdy nie słyszałem o czymś takim

@przegro_pi...
@skitarii: myślałem, że o coś innego chodzi. Dodatkowo procent w walce bronią to szansa na cios krytyczny. I tak sporo potworów da się pokonać na 1 lvl robiąc uniki a ludzi starczy blokować. Ja zamiast wciskac " W" w odpowiednim momencie to wolę na boki
myślałem, że o coś innego chodzi. Dodatkowo procent w walce bronią to szansa na cios krytyczny. I tak sporo potworów da się pokonać na 1 lvl robiąc uniki a ludzi starczy blokować. Ja zamiast wciskac " W" w odpowiednim momencie to wolę na boki


@przegro_pisarz: nie tylko szansa na udany cios, ale też nauczenie się przez postać dodatkowych ruchów. A samo ruszanie na boki nie zawsze działa.