Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
No to stało się!

Niebieski przywlókł Covid 19 do domu.

Pytania do miraskow które już są po - co wam pomogło? Po co warto skoczyć do apteki, co ogarnąć? Biedak jest bardzo chory, póki co skosiło go z nóg jak przy ciężkiej grypie.


#niebieskiepaski #covid19 #koronawirus
  • 20
  • Odpowiedz
Sol fizjologiczna do inhalacji (najlepiej z sterydem przypisywanym na recepte), paracetamol i ibuprofen w dużych ilościach. Coś na mocny ból gardła typu strepsils intensive. Ja straciłam prawie głos, ból jest bardzo upierdliwy.
Duzoooooo pic Ok 4litry. Chusteczki bo ja ostrego zapalenia zatok się nabawiłam. Priobiotyk na jelita.
Tak na szybko.
Ja przeszłam łagodnie w porównaniu do mojego niebieskiego. On całe 10dni gorączka 38+. Ja raz miałam pik do 38,7. Dostałam okresu i
  • Odpowiedz
@mala_rybka: Wit D, jeśli nie wie ile ma w organizmie i nigdy nie brał to nawet 10k dzienie może brać na spokojnie. NAC,
Cynk po 40mg dziennie, Magnez, Melatonina, Vitamina C, neosine forte 3 tabletki dziennie, dużo pić by się nie odwodnić, jakiś dobry rosołek i mikstury z czosnkiem wskazanie, sporo osób poleca też naproksen.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emulsja: niebieski ma teraz 38,6, śpi, pije ciepła herbatę, ma apetyt ale nie pamiętam żeby kiedykolwiek był tak chory. Panowie generalnie przechodzą choroby trochę gorzej i co ciekawe ma to biologiczne uzasadnienie ʕʔ.

Trzymajcie się cieplutko!
  • Odpowiedz
@mala_rybka: tylko nie mow, ze jakiś ziemba ze mnie. Wit c w proszku, ibuprofen (tylko jak na prawdę nie da rady z gorączka, czosnek rosół. Wypocić #!$%@? i będzie ok mnie trzymało 3 dni
  • Odpowiedz
@Matahari32: Mi i mojemu niebieskiemu po konsultacji lekarskiej ibuprofen naprzemiennie z Paracetamolem. Tak aby jedno i drugie działało. Ale na każdego robię to działa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Matahari32: nie no, żaden Ziemba, to jest wirus, a na wirusy nie ma w sumie dobrej rady.

@Nikic21 Wit. D i C powinny być spoko bo suplementujemy. Rosół się gotuje na jutro, oby było dobrze ( ͠° ͟ل͜ ͡°).
  • Odpowiedz
@mala_rybka: Niech niebieski się nie zdziwi, ale puls wzrośnie. Ja z natury mam niskie ciśnienie i puls 90-110 to dla mnie wysoki puls xd pikawa mi ostro pracowała.
Niebieski tez miał podwyższony puls. Saturacja była w normie.
No i jak wyżej: magnez, wit c, wit d ew. Maść do smarowania klatki piersiowej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emulsja: o fuck. My tu właśnie założyliśmy nowe gospodarstwo domowe i dopiero co kupiłam termometr. Nie mamy pulsometru ani tego do mierzenia saturacji . Najwyżej jutro kupię.
  • Odpowiedz
@mala_rybka: Pulsoksymetr mierzy saturacje. Imbir tez polecam kupić, czosnek, cytryna, cebula. Robić naturalne syropki i ew kompres żelowy do zbijania gorączki na czoło
  • Odpowiedz
@mala_rybka: Ja np. przy wit D we krwi 44 ng/ml (norma to niby od 30-50) brałem po 10k dziennie jak złapałem, potem zrobiłem kolejne badania i miałem 70ng/ml, więc trochę podwyższona, ale nic się nie dzieje. Trzeba by brać parę tyg po 30k by mieć toksyczność. Niech sobie leży w łożku nawet jeśli się dobrze czuję, bo skończy jak mój kumpel który, auto sobie mył, a po kilku dniach go tak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
okład z młodych piersi, obowiazkowo


@qenik: póki co jest okład z psa, biedny zwierz siedzi obok i grzeje, chociaż na co dzień jest wredną żmiją.

@Emulsja: syrop cebulowy się robi!!!

@Nikic21: już jest powyżej 38 a to dopiero pierwszy dzień z pełnymi objawami ().
  • Odpowiedz
@mala_rybka: puls łatwo zmierzyć. Wystarczy złapać tuż powyżej nadgarstka, kciukiem przycisnąć wewnętrzna część przedramienia i liczyć uderzenia przez 10 sekund. Potem pomnożyć razy 6. XD Rozumiem, że antyszczepionkowcy? Z witamina D, jak wcześniej nie braliście, to teraz mało co da, bo uzupełnianie trwa parę miesięcy.
  • Odpowiedz