Wpis z mikrobloga

Hejka mirki,

Taka sytuacja. Zmieniłem pracę na początku sierpnia tego roku. Urlop z poprzedniej pracy wykorzystałem tyle ile mogłem.
W nowej pracy dostałem umowę na 3 miesiące, potem na rok. W systemie pokazywało mi 8 dni urlopu.

Dostarczyłem świadectwa pracy i szkoły. Wychodzi na to że 10 lat stażu "pracy" osiągnąłem czerwiec/lipiec tego roku, więc wchodzę w pulę 26 dni. Teraz w systemie pokazuje mi 11 dni czyli +3 dni. Te wyliczenia są poprawne? Nie powinienem dostać 6 dni?

#korpo #praca #prawopracy
  • 6
@Corsini: No a HRy powiedziały że: "proporcjonalnie od dnia zatrudnienia do końca roku przysługuje Ci 11 dni urlopu"
no spoko ale gdzie moje pozostałe 3 dni? przecież nie u poprzedniego pracodawcy bo tam nie miałem jak ich wykorzystać..
Update: HRy powiedziały, że w poprzedniej pracy powinienem wybrać 3 dni więcej urlopu bo miałem już 10 lat stażu pracy.

Nie no spoko ale ja nawet nie wiedziałem, że mam 10 lat. Myślałem, że mam jeszcze rok bo liczyłem technikum jako 4 lata a nie 5 xd
@xKrissowsky jezeli poprzedniemu pracodawcy dostarczyłeś wszystkie dokumenty (świadectwa szkoly i pracy) to jego HRy powinny same wyliczyć od kiedy masz 26 dni, i powinni Ci wyplacic te zaległe 3 dni. Zgłoś się do poprzedniego pracodawcy