Wpis z mikrobloga

Szukam powerline do mieszkania:
- mieszkanie 4 letnie
- internet chciałbym pociągnąć przez kontakty w ścianie, która dzieli dwa sąsiednie pokoje
- internet 300Mbps DL, 100 Mbps UP ze światłowodu
- zależałoby mi na w miarę bezstratnych prędkościach
- najlepiej jakby powerline miał gniazdko
- opcja wifi nie jest wymagana, bo tu bym dokupił i tak oddzielnie router, ale też nie zaszkodzi w razie czego

Myślałem dla przykładu nad takim rozwiązaniem: https://www.morele.net/adapter-powerline-tp-link-tl-pa8030p-kit-776839/ jednak czytając wypowiedzi, to z tymi powerline'ami o przepustowości ~1000Mbps to jest różnie i realnie wyciągają dużo mniej.
Ma ktoś jakiś produkt do polecenia, najlepiej sprawdzony na podobnych warunkach

#powerline #internet #wifi #elektronika #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 10
No właśnie czy on wystarczy i okaże się, że nie osiągnie tych 300Mbps? Też nie ma gniazdek w sobie, a zależy mi na tym trochę.
Domyślam się po tym, co czytałem w testach. Głównie mi chodzi o to, aby dowiedzieć się jak to działa od kogoś kto tego używa i czy jest sens kupować.
@emdek: Testuję od kilku dni w firmie Deco P9. Na łączu 600/60 Mb/s robi się jakieś 160/55 Mb/s dwa pomieszczenia dalej (połączenie niby jednocześnie przez PLC i Wifi z jednostką przy modemie). Tak więc słabizna. Z tego co wyczytałem zwykły mesh wifi bez PLC potrafi działać lepiej, więc może i to rozwiązanie przetestuję, jeśli Deco pójdzie do zwrotu.
Wychodzi na to, że jeżeli ktoś ma łącze 200Mbps w górę to PLC nie jest dobrym rozwiązaniem, bo są te straty i to spore. U mnie to byłoby tylko pomieszczenie sąsiednie, ale tak czy inaczej strata by pewnie była ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@hsossd Na ten moment odpuściłem sobie kupno PLC. Z tego co dużo ludzi pisze, że nie jest to idealne rozwiązanie. Mieszkanie nie mam duże (53m^2), więc kupiłem router z mocnym zasięgiem (TP-LINK Archer AX73), a że kupiłem go poniżej 500 zł to jeszcze całkiem dobry zakup.

Jeżeli będzie mi potrzebne PLC to dokupię, ale już w dalszym etapie, bo teraz inne wydatki dochodzą przy okazji wprowadzki do mieszkania.
@emdek: mam netgeara nightawka r7000 a i tak mam kabel na korytarzu :D wifi używam tylko do mało istotnych rzeczy, kompa jednak wolę mieć po kablu dlatego rozważałem ten powerline, ale co się naczytałem to już sam nie wiem czy warto mimo że blok ma 5 lat :D
Koniec końców pewnie też jakoś pociągnę kabel i na tym się skończy. Przy moich 300 Mbps spadki do ~100Mbps to spora strata i póki nie zdobędę jakiegoś PLC do testów to raczej nie będę ryzykował ( ͡° ʖ̯ ͡°)