Wpis z mikrobloga

@Krupier: i w jaki sposób to koliduje z "wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej wolności i praw"? Startujesz na tym samym poziomie a to, czy teraz się szczepisz czy nie to już twój indywidualny wybór. Dalej przecież jest "są oni obdarzeni rozumem i sumieniem i powinni postępować wobec innych w duchu braterstwa". Pogrubiony fragment można interpretować choćby pod kątem szczepienia się dla dobra ogółu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@vesper_: no dokładnie, to mój indywidualny wybór ponieważ szczepionka jest dobrowolna więc nie można nikogo segregować tylko dlatego, że jej nie wziął.

Jeśli ktoś kiedyś wymyśli by ograniczyć prawa brunetów to też napiszesz, ze wszystko jest ok bo przecież masz wybór i możesz się pofarbować?

  • Odpowiedz
@Krupier:

no dokładnie, to mój indywidualny wybór ponieważ szczepionka jest dobrowolna więc nie można nikogo segregować tylko dlatego, że jej nie wziął.


Można, tak samo jak obecnie obowiązkowe jest szczepienie przeciw żółtej febrze, w przeciwnym razie nie polecisz do pewnych krajów. Nie jest to żadna nowość i szczepienia obowiązkowe istnieją od lat. To twój indywidualny wybór czy dasz się zaszczepić i polecisz czy nie polecisz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vesper_: "Można, tak samo jak obecnie obowiązkowe jest szczepienie przeciw żółtej febrze, w przeciwnym razie nie polecisz do pewnych krajów."

Nieistotnych z punktu widzenia turystyki i masowych migracji.

"Tak tak, porównuj coś, na co osoba nie ma wpływu z czymś na co ma. Jeszcze do holocaustu porównaj, bo zabrakło xD Nawet nie wiem jak to sensownie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vesper_: "To chodzi o wolność i równość czy turystykę i masową migrację?"

O stosowanie rygorów tam gdzie one są naprawdę konieczne.

No nie ma sensu, nie ma. Cieszę się, ze zdajesz sobie sprawę z tego, ze jesteś zmanipulowany.
  • Odpowiedz