Wpis z mikrobloga

Pany jest sprawa. Muszę przerobić włącznik światła w łazience, starszy dziadek nie pamięta żeby wyłączyć i się potem pali całą noc. Nie wiem za bardzo jak to zrealizować najmniejszym kosztem, najlepiej dopuszkowo? Chciałbym, żeby została możliwość włączania i wyłączania łącznikiem. Może jakiś przekaźnik czasowy, żeby jak się pali od 15 minut to rozłączyć? Tylko jak to wtedy zrealizować z łącznikiem bistabilnym? Może ktoś coś doradzi albo ma sprawdzone pomysły, bo ja elektryką domową mało się zajmuje.
#elektryka #elektrykapradnietyka #remontujzwykopem #elektronika
  • 17
Tylko wtedy już włącznik nie będzie działał. A chodzi o to, że jak babcia idzie do łazienki na minutę to żeby po minucie mogła sobie rozłączyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mikemajk: czemu nie będzie działał? W większości czujek jak podasz prąd to się wybudzą, także babcia będzie musiała co najwyżej wyłączyć i włączyć światło żeby się zapaliło. A jak zgaszą to po prostu nie będzie działać w ogóle. Nie jest to głupie rozwiązanie.
@Odczuwam_Dysonans: może masz rację, że tak będzie najlepiej. Ja pomyślałem, żeby podawać właśnie na stałe fazę na czujnik z pominięciem łącznika.
@ksiak: automat schodowy chyba nie rozłączy fazy po ponownym przełączeniu> jak babcia idzie do łazienki na minutę to żeby po minucie mogła sobie rozłączyć.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mikemajk: może jakiś sonoff? Jest sporo wersji dopuszkowych i na tym można coś ulepić prostego, chociaż nie wiem czy to nie strzelanie z armaty do muchy. Najłatwiej tak jak wyżej pisali czujnik ruchu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mikemajk: jednak chyba najprościej czujka ruchu, babcia też się szybko przyzwyczai że nic nie trzeba naciskać. Ja mam tak w wiatrołapie i już zapomniałem że tam jest wyłącznik, po prostu zapala się światło samo i stało się to dla mnie oczywiste
jak dziadek się powoli rusza to mu będzie co chwila gasło


@Pangia: to się ustawia zwłokę wyłączenia na 10 minut. W ciągu 10 minut nawet na kiblu chyba się jednak co jakiś czas poruszy. A jeśli nie, to choćby i 20 minut. No 20 minut nikt nie sra bez ruchu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kodijak: Może nie sam sonoff ale jest np. Supla albo Shelly który się już do puszki powinien zmieścić. Słowa sonoff użyłem w znaczeniu jak adidas dla butów, chodziło o przekaźniki sterowane przez WiFi ¯\_(ツ)_/¯