Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, szukam upgrade dla swojego canona L 4.0 70-200 is usm.
Trochę się pogubiłem w różnych opcjach tele do sportu i potrzebuję porady. Mam zestaw Eos 80D + wspomniany Canon L 4.0 70-200 IS USM, fotografuję szeroko pojęty sport (najczęściej piłka nożna, futbol am.).
Na jasne 400mm raczej mnie nie stać, budżet jakieś 6k (wliczając sprzedaż 4.0), jakieś sugestie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Póki co wpadły mi w oko następujące opcje:
-Canon L 2.8 70-200 (stać mnie chyba na wersje IS II USM)
-TAMRON SP 70-200MM F/2.8 DI VC USD G2
-OBIEKTYW SIGMA C 150-600MM F/5-6,3 DG OS HSM

no i nie ukrywam, troszkę zwracają moją uwagę opcje 150-600 (Sigma Sport) i Tamron 150-500, ale w życiu nie miałem z takim zoomem do czynienia + bardziej chyba zależy mi na jasności, niż zoomie samym w sobie
Jakieś polecajki?
#fotografia #fotografiacyfrowa
  • 8
@DurzyHarakter30: Dobra, myślę że temat milimetrów jest u mnie ok, zawsze mogę trochę cropować. Najbardziej mam problem z ostrzeniem, tzn w ogóle w moim obecnym L mam wrażenie że jest zbytnie mydło, na ciemniejszej F jest nieco lepiej, ale wtedy z kolei brak światła. Z nadrabianiem ISO też trochę kłopot, w tym zestawie podczas fotografowania np. w hali często muszę dochodzić do iso 2500/3200 i to już jest zbyt wiele, zdjęcia
@DurzyHarakter30: czyli zasadniczo polecasz pozostanie przy L od canona i ew zmienić na 2.8?
Co do aparatu, to też się rozglądam - mam na oku EOS R, ale w perspektywie paru miesięcy mogę sobie pozwolić albo na szkło albo body :|
@szafer powiem tak.

Nieuzyealem nigdy Canona, z tego co słyszałem i widziałem to króluje Canon w sporcie i lki, więc coś jest na rzeczy. Eos R to nie wiem czy to dobry pomysł do sportu, parę lat temu bezlusterkowce nie nadawały się bo miały słaby AF jak jest teraz to nie wiem, sportu nie robię. Musisz się rozeznać w temacie na własną rękę. Ale jeśli masz sporo obiektywów to lepiej zostać przy
@DurzyHarakter30: Dzięki, trochę mi rozświetliłeś temat. Ogólnie to co do body to myślałem wcześniej nad pełną klatką, ale nie jestem pewien jak moje główne szkła będą się z nią zachowywać. L jest z mocowaniem EF czyli na pełną, ale mam parę szkieł do cropów i tutaj nie wiem czy będą w ogóle użyteczne.
@szafer na FF ogniskowa się skraca (oczywiście mówiąc potocznie) więc jeśli chciałbyś mieć podobna ogniskowa to musiałbyś na ff użyć obiektywu o ogniskowej 100-300 żeby osiągnąć to samo co 70-200 na apsc i obiektywy pdo apsc się nie nadają do ff bo będzie mocna winieta.
@szafer R to bardzo dobry wybór. Nie jest to AF z R6/5 ale lepszy niż w lustrzankach. I jako jedyny bezlusterkowiec od canona ma dobre kolory.

70-200 2.8 to też bardzo dobry wybór:-P
To 4.0 nie jest warte miana lki

Szkła starzeją się zdecydowanie wolniej więc może najpierw to.