Wpis z mikrobloga

@Sanczessco:
Nawet się nie pomyliłem z drożdżami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Daj znać jak zabutelkujesz.

Jak też warzę ale mam nieco przerwy, choć piw "na licencji" nie robiłem, tzn takich zestawów jak Ty kupiłeś.
@senrix

Nawet się nie pomyliłem z drożdżami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Daj znać jak zabutelkujesz.

Jak też warzę ale mam nieco przerwy, choć piw > "na licencji" nie robiłem, tzn takich zestawów jak > Ty kupiłeś.


Kupiłem z ciekawości bo Atak Chmielu to nie byle piwo.

Następna warke będę robił ze słodów tylko muszę sprzęt skompletować.
@Sanczessco:
Zaraz, to to jest zestaw z ekstraktu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jak masz sam wszystko warzyć w tym mieszać bez mieszadła z silniczka od wycierczki (nieco ułatwia) to licz, że jakieś 13h spędzisz na warzeniu piwa. No może, jak masz lepsze ruchy ode mnie to poradzisz sobie szybciej ale dzień z głowy. :)
@senrix

Zaraz, to to jest zestaw z ekstraktu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jak masz sam wszystko warzyć w tym mieszać bez mieszadła z silniczka od wycierczki (nieco ułatwia) to licz, że jakieś 13h spędzisz na warzeniu piwa. No może, jak masz lepsze ruchy ode mnie to poradzisz sobie szybciej ale dzień z głowy. :)

Jest z ekstraktu następna warka jeszcze jeden brewkit ale potem już jadę ze słodami.
Sanczessco - @senrix 
 Zaraz, to to jest zestaw z ekstraktu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jak masz sam...

źródło: comment_1639220628uZFvhMtG0tVDOkBc1nRa8d.jpg

Pobierz
@senrix

Mirek a jak taki sprzęt z silnika od wycieraczke wygląda?

Mam silnik z wycieraczek a nawet z podnośnika szyby, rzuć jakiś projekt abym mógł zrobić "burzę mózgu" i przemyśleć to.
@Sanczessco
Ja ogarniałem z tokarzem i blacharzem z pracy.
Blacharz ociął kawałki blachy nierdzewki i pospawał mi do pręta na nierdzewnie, do pręta który tokarz dotoczył na ciasno do trzpienia od silniczka. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@senrix

Ja ogarniałem z tokarzem i blacharzem z pracy.
Blacharz ociął kawałki blachy nierdzewki i pospawał mi do pręta na nierdzewnie, do pręta który tokarz dotoczył na ciasno do trzpienia od silniczka. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Bajeczka, też tak będę musiał zrobić, jak będziesz miał czas zrób foto tego mieszadła i sprzętu tzn silniczek i jak jest zamontowany.
@Sanczessco
To jest wciskane na ciasno do silniczka i jeszcze jest śrubka na przelot z nakrętką, widać otwór.
To jest stare zdjęcie, teraz są nieco wygięte te łopatki.
Generalnie, potrzeba prostych do samego mieszania, ale też kilka z ukosa by temperatura się unosiła do góry. Może kiedy przerobię bardziej w ten sposób.
W razie czego mogę użyć sprzęt,.może nawet pomóc, tymczasowo nie mam warunków na warzenie i sprzęt leży w piwnicy, w
senrix - @Sanczessco 
To jest wciskane na ciasno do silniczka i jeszcze jest śrubka n...

źródło: comment_1639223157NSnz1TKXeQDi7kyKaIW5vB.jpg

Pobierz