Wpis z mikrobloga

Ktoś coś jak wyglada procedura w przypadku gdy otwieracie i macie pusta skrytkę? :( Zgłoszone, napisali, ze przuszukali paczkomat i elo, nie mamy pana płaszcza i co nam zrobisz
#inpost #inba
  • 8
@DarkZizi: Mam zamiar oczywiście tez kontaktować się z nadawca paczki ale jako klient inpostu czuje się olana totalnie. Najbardziej mi przykro, ze to była paczka z prawie 10kg psiej karmy w puszkach która miałam zanieść na zbiórkę dla schroniska :/
@DarkZizi: Nie dociera do ciebie, że sprzedawca ma na śledzeniu "odebrano"? Dla niego @Akszlip to wyłudzacz. Kto uwierzy na słowo? Ty byś uwierzył i wysłał drugi nowy robot planetarny za 2 tysiące?
@Akszlip: Skontaktuj się z nadawcą. Piszesz mu oświadczenie, że nie weszłaś w posiadanie rzeczy i że świadczenie wzajemne umowy sprzedaży nie zostało spełnione. Oświadcz, że status jest niezgodny ze stanem rzeczywistym i jako że nie jesteś stroną dla przewoźnika, ponieważ zgodnie z art. 92 prawo pocztowe nie nastąpiło doręczenie, to nie jesteś uprawniona do składania reklamacji. Zobowiąż sprzedawcę do złożenia reklamacji na twój wniosek.
Bonusowo złóż zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa
@Setral: Napisałam już wcześniej do sprzedawcy, dzięki za info. Co do policji to karma była warta 70 zł wiec obawiam się, ze się nie łapie jako przestępstwo. Oczywiście już olać pieniądze bo to grosze ale akurat chciałam pomoc a tu taka lipa.