Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie może ktoś korzystający z #nordvpn miał podobnie i udało mu się coś na to poradzić.

Otóż tak: od kilku miesięcy używam wspomnianego wcześniej VPNa na swoim PC oraz na telefonie z androidem. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie ciągłe problemy z połączeniem - czasami, ale bardzo rzadko zdarza się, że wszystko działa w jak najlepszym porządku, ale co mi się osobiście nie podoba to fakt, że co chwilę muszę reconnectować się ponieważ internet zwalnia do tego stopnia, że główna youtube'a czy google'a potrafi się po kilka/kilkanaście sekund ładować. Sama prędkość połącznia wydaję się być ok (pobieranie/wysyłanie zazwyczaj idzie z przyzwoitą prędkością), ale ztraceowanie strony (o ile dobrze dobieram termin) trwa na tyle długo, że odechciewa mi się tego używać. Na PC problem zdarza się nie tak często jak na telefonie. Tam zaś walę reconnecta po parę razy dziennie. Czy to jakiś news z feeda nie chce się wczytywać, czy to na gmaila normalnie wejść nie mogę bo non stop próbuje się łączyć ze stroną, ale jakby nie może. Zaznaczam, że korzystam do łączenia się z vpn z oficjalnych aplikacji. system na pc: windows 10, system na tel: czysty android 11. Konto jest wyłącznie moje, nie żadne dzielone czy tam inne cuda na kiju. Problem pojawia się zarówno w mojej sieci domowej, jak i w sieci operatora, czy gdziekolwiek bym nie był.

Nie próbowałem łączyć się z poziomu innych aplikacji.

Ktoś coś?

#vpn #siecikomputerowe
  • 1