Wpis z mikrobloga

ostatnio zacząłem dostawać smsy z numerów wyglądających normalnie, ale treść jest conajmniej dziwna. Np taki sms otrzymany o 23:

Gratulacje

i to wszystko
Dzień czy dwa później dostałem coś takiego (inny numer):

Gratulacje, duzo, duzo szczescia i milosci no i jak zawze zdrowka tego nigdy za wiele, ale czas leci


To jakiś nowy scam? jak się przed tym bronić?
#scam #kiciochpyta #niewiemjaktootagowac #oszustwo
  • 13
Budzisz się,


@NoToTenTego: nie lubię jak mi spam przerywa cenny sen.

Wrzucaj do spam listy na telefonie.

@dzieju41
To nie działa, jest jakiś spam co do mnie wydzwania też z jakichś numerów dziwnych stacjonarnch, to już z 30 numerów wrzuciłem na spamlistę i nic to nie daje
@Pangia: nigdy. Ktoś z rodziny może potrzebować ten jedyny raz pomocy i wiem, że pewnie zadzwonią do mnie, bo na mnie zawsze można liczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°). Raz się przydało w środku nocy i na szczęście nie miałem wyciszonego telefonu. Tak się nie robi
@Pangia: nie jestem egoistą. Jakby mi się w nocy coś stało i bym potrzebował pomocy oczekiwałbym od osób bliskich, że ode mnie telefon odbiorą. Nikt nie dzwoni w nocy pogadać o pierdołach. Nigdy nie wiesz, może być to ostatnia szansa takiej osoby
@kefas_safek: nie wiem jaki masz telefon, ale większość smartfonów udostępnia tryb nocny w którym pierwsze połączenie jest wyciszone, ale kolejne już normalnie dzwonią. Do tego możesz definiować kontakty które będzie słychać już od pierwszego połączenia.