Wpis z mikrobloga

Naliczanie podatku od dochodów w UK. Nie wiem jak odbywa się to w Polsce, ale myślę, że tak samo.


@JoeShmoe: wszędzie gdzie jest podatek progresywny to tak działa.
  • Odpowiedz
@JoeShmoe W UK do tego jest jeszcze NI które zaczyna się ciut wcześniej i na pierwszym progu wynosi 12%, później spada do 2%, w Polsce patrzyłem że to obecnie około 20%, nie wiem czy się zmniejsza przy wyższym wynagrodzeniu.
  • Odpowiedz
@Morf: Nie wszędzie, bo np w Bolzdze jest progresja podatkowa z degresywną kwotą wolną. Czyli jak zarabiasz więcej, masz mniej tego pierwszego zerowego progu, aż w pewnym momencie od samego początku 17%. Dopiero od 2022 będzie tak jak na obrazku, z tym, że wysokość tych progów jest zupełnie inna. No i ofc od samego początku 9% składki zdrowotnej (która de facto jest podatkiem). Więc i tak gówno z tego wychodzi.
  • Odpowiedz
@JoeShmoe: ciekawe w #!$%@?. to ja mam drugą ciekawostkę tej natury. czy wiecie że literka Ł pokazana na obrazku to nie jest Ł, a £ i oznacza funta brytyjskiego - walutę obowiązującą na wyspach brytyjskich? (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@JoeShmoe: Moze mi ktos wyjasnic dlaczego ludzie mowia ze jak wiecej nadgodzin przepracujesz to wiecej podatku Ci zabiora? Przeciez zeby dobic do £37K to musialbym zapier...alac i to zdrowo.
  • Odpowiedz