Wpis z mikrobloga

Witam szanownych Mirków i Mirabelki

Dla początkującego sprzedawcy co polecacie?

Prestashop czy Woocommerce?

Sklep ok 200 produktów.

Prestashop wygląda fajnie bo w zasadzie mam wszystko oprócz SEO od razu, wstawiam logo i działa.
Woocommerce też wygląda fajnie, ale nie mam pojęcia jakie wtyczki są must have?

Jeżeli chodzi o SEO, to wtyczki do woo za darmo, przy prescie blisko 200 euro :(

#ecommerce #prestashop #woocommerce
  • 38
@brobro: na początek raczej polecałbym jakiegoś taniego SaaSa, żeby móc skupić się na biznesie a wszelkie zagadnienia około IT móc ograniczyć do absolutnego minimum
@brobro:
Ja bym powiedział, że czysta presta jest pod kątem SEO całkiem przyzwoita, ma product schema i dość ok składnie html (nie wiem jak Woocommerce możliwe, że tak samo), więc wtyczki nie są niezbędne od pierwszego dnia. Prestashop natomiast ma większe wymagania pod kątem serwera chyba żeby funkcjonować fajnie.

Które bym ci radził? Jak robiłeś w Wordpressie coś to Wordpressa, jak w preście to Prestę, jak się stawia pierwszy raz od
@brobro:
Jak Presta Ci pasuje to spoko, ale większe wymagania serwerowe → większy koszt hostingu.

Woo i PS po instalacji działają jakoś i coś tam robią, zwykle to sprawy około konfiguracyjne i ogranie płatności i przewoźników jest bardziej wymagające. Trzeba ogarnąć czy twój pośrednik ma wtyczki itd.
@Deykun w zasadzie to sklep z kotłami n pelet więc tutaj nawet ręcznie to mogę robić, jak pójdzie przez stronę 10 miesięcznie to jestem zadowolony
@brobro: jestem programistą - więc po sprawdzeniu co jest na rynku, pewnie stwierdziłbym że coś mi nie pasuje, zacząłbym pisać swój sklep od zera i zanim bym skończył już pewnie nie byłoby go po co uruchamiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@brobro: WooCommerce technicznie to nadal jest Wordpress i pod spodem produkty zapisywane są jako jakieś rodzaje postów z bloga ze specjalnymi ustawieniami, więc jak dla mnie to organizacyjnie za bardzo nie trzyma się kupy, ale podobne banalne w użyciu
@brobro: Presta jest robiona przez francuzów jako uniwersalny, ogólnoświatowy silnik sklepu. Oznacza to że implementuja tam wszystkie prawno-ksiegowe kruczki z całego świata. A później wychodzą nawet takie jaja że źle liczy polskie ceny brutto/netto albo pojawiaja sie opcje ktore dotycza brazyli
@brobro: a tak z innej strony - jeśli te 200 produktów to same kotły, to zwróciłbym uwagę na możliwości parametryzacji produktów i sensownego filtrowania podczas wyszukiwania, żeby klient nie musiał się męczyć z czymś takim jak np. w sklepie proline przy wyborze dysków (gdzie zamiast użycia wygodnego slidera z przedziałem pojemności klient musi zgadywać w jakich pojemnościach będzie miał jakiś sensowny wybór):
Pobierz PaaD - @brobro: a tak z innej strony - jeśli te 200 produktów to same kotły, to zwróc...
źródło: comment_16388753931dJxuvRhO3fHi70Y7G5OGI.jpg