Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #mirkokoksy
Siemanko sportowe świry,
Bylem ostatnio u rodzinnego i wzialem skierowanie na badania okresowe.
Rodzinny dal mi:
Ogolne badanie moczu, Morfologia, ALT, CRP, cholesterol, ldl, hdl, trójglicerydy, glukoza, kreatynina, TSH.
Czy to wystarczy do zrobienia, czy cos samemu dokupić do zrobienia dla osoby ćwiczącej?
Dodam, ze hipercholesterolemia rodzinna here.
  • 7
@Qbcia takie podstawowe już masz. Ja bym dokupił FT3, FT4, witaminę D 25(OH), testosteron wolny+całkowity. Jeżeli dawno/nigdy nie robiłeś to jeszcze reszta prób wątrobowych, żelazo, ferrytyna, cynk, witamina B12, estradiol, prolaktyna.
@posepny_papaj wątrobowe robiłem wczesniej przy cholesterolu wczesniej. Teścia nigdy nie badalem, wit d tez nie. Mysle ze z tego dorzucilbym wlasnie testosteron, zelazo/ferryne(co to za roznica, bo nie wiem?). A estriadol, prolaktyne warto jak nie biore zadnych "suplementów" ?
@Qbcia z wątrobowych widziałem tylko ALT na liście. Żelazo mówi o obecnym poziomie we krwi, a ferrytyna czy nie masz utajonego niedoboru. Estradiol i prolkę warto sprawdzić, czy nie masz bałaganu w hormonach, wpływającego na progres, zdrowie i czy przysadka jest ok. Warto raz kiedyś to skontrolować, ja badałem, a nigdy nie brałem "suplementów".