Wpis z mikrobloga

Napisał bym Wam recenzje tego filmu. Recenzję oczami miłośnika Spider-man'a. Inaczej tej recenzji napisać nie sposób.
To nie jest film dla wszystkich. To jest film od fanów dla fanów.
Nasze perelowskie korzenie mimo wszystko nie pozwoliły nam, jako Polakom zagłębić się w pełni w genezę #marvel i jego rozwój na przestrzeni lat.
Są wyjątki jak ja. Pewnie to jakieś 4% społeczeństwa. Strzelam.
Animacja przesiąknięta nawiązaniami, ktore przywoływane są doslownie w każdym zdaniu padającym w produkcji.
Ktoś miał jaja, ze zaryzykował taki scenariusz.
Scenariusz, ktorego po za #usa nie sposób docenić.
Stąd amerykanski #oscar
Do tego kultura afroamerykanska.

Oj ludzie.
Ta "wizualizacja" to idealny motyw na prace doktorską z amerykanistyki.
Pełen przekrój społeczeństwa przez pryzmat przywar, kultury, wierzeń.

Ale nie zrobię tego bo szkoda mojego i Waszego czasu.
I tak większość będzie miała w d. A ja nie jestem wykształconym krytykiem (sic!) by cokolwiek na tym zyskać ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Zresztą ilość plusów zweryfikuje to najlepiej.

A szkoda.

Podsumowując #film #spiderman universum to absolutne opus magnum animacji. Tak komiksowej jak i herosowej, co przecież wywodzi sie z mitologii prawdziwego swiata.
10/10

Nie polecam ¯_(ツ)_/¯

#codziennyspiderman
erebeuzet - Napisał bym Wam recenzje tego filmu. Recenzję oczami miłośnika Spider-man...

źródło: comment_1638811744lIjR5ITsjwP0n7mSpH8b5E.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@BigKahunaDick
Sek w tym co napisałem w poscie.

Nie mogli zostawić bo to część tego zasranego parkera i Marvela. Zaczęło sie jeszcze zanim poprawność polityczna wzięła górę nad logiką.
Założenie multiversum marvela jest tak złożone, ze kazdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Sęk jednak w tym ze jedynie w multiversum pająka jest w stanie zadowolić wszystkich.

Dlaczego myślisz jest najbardziej znanym "super"bohaterem naszych czasów?

Bo ma w dupie nasze urojenia.
  • Odpowiedz
@erebeuzet: liczba plusów zweryfikuje? Czemu ktoś miałby plusować wpis w którym piszesz, że jakiś film jest spoko, ale większość ludzi (poza tobą) nie potrafi go docenić. A i mówisz to o filmie, który został na całym świecie doceniony i większość osób, nawet takich co nie są świadomi różnych nawiązań, uważa go za zajebisty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@erebeuzet: ja jestem z kraju przesiąkniętego PRLem i Spidermana znam tyle co z filmów z Maguirerm i Hollandem, a uważam tę animację za jedną z lepszych produkcji w kontekście całego roku swojej premiery.
  • Odpowiedz