Wpis z mikrobloga

Czemu jako DevOps uważam, że większość developerów jest ułomna? Zazwyczaj stack technologiczny ogranicza się do jakiegoś web frameworka i pojedynczego języka programowania. Taki nie umie ani stworzyć Dockerfile'a, o znajomości podstawowych serwisów w chmurze już nie mówię, a gdy proszę o zoptymalizowanie zapytania SQL do bazy danych to robi wielkie oczy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Naprawdę wydaję mi się, że wszystkich teraz przyjmują na te stanowiska robiąc na złość tym, którzy coś umieją. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#programowanie
  • 21
  • Odpowiedz
@radziu_11 @WhiskyRomeo trochę Was nie kumam, wiadomo, ze dev musi ogarnąć więcej niż jeden framework i mieć ogólne ogarnięcie, ale imho to jest standard. Nie wiem gdzie wy tych upośledzonych devow spotykacie. Na froncie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wykopek_wykopek: to tak dla równowagi opowiem Tobie z jakimi DevOps-ami przyszło mi pracować w Polsce.
Mało który wiedział co to CORS, nie potrafili napisać prostego wyrażenia regularnego, żeby przefiltrować sobie pliki GREP-em no i i ten brak umiejętności programowania w czymkolwiek - nawet w pythonie. Wśród dev-ów jest przekonanie, że jak ktoś nie ogarnął żadnego języka to poszedł w DevOps albo testy.
  • Odpowiedz