Wpis z mikrobloga

Jakieś pro tipy w temacie wyboru oprawek i szkieł do okularów? Mam już wyniki od okulisty, wiem jaki kształt kułek na szkła chcę, ale przecież okulary to masa innych parametrów. Na co wg was zwrócić uwagę?

Okulista podpowiedział, że powłoka antyrefleksyjna i jakieś niebieskie antyświatło czy coś, bo okulary mają być przede wszystkim do kompa, ale może też i do użytku "na co dzień".
#okulary #okultyzm #slepi #krety #optyk
  • 9
@musialmi: oprawek nie da się dobrać telepatycznie, musisz iść do optyka i przymierzać. U dobrego optyka dobiorą Ci coś, w czym będziesz wyglądać super. No a poza tym to masz do wyboru materiały - tytan, acetat, stal, ultem i inne tworzywa. Ja po ponad dwóch latach chodzenia w tytanach przechodzę na oprawki z acetatu od Germano Gambini bo są dużo wygodniejsze niż na noskach.
@musialmi: oprawy metalowe zazwyczaj będą na noskach, bo gdyby od razu metal opierał się na nosie to miałbyś podrażniony. Oprawy z acetatu bądź innego tworzywa mają dłuższe i bardziej płaskie noski, natomiast nie mają regulacji. Trochę inaczej się nosi jedne i drugie. Te na noskach mogą się po całym dniu trochę wbijać, dlatego warto wybrać lekkie oprawki i lekkie soczewki.

Kolejny temat to mechanizm zawiasu - bardzo popularne są tzw. flexy,
fotograf_warszawiak - @musialmi: oprawy metalowe zazwyczaj będą na noskach, bo gdyby ...