Wpis z mikrobloga

Cześć! Chcę na prezent dla niebieskiego kupić zestaw z akwarium, dla kompletnego laika. Nie wiem od czego zacząć, jaką wielkość akwarium wybrać, co do niego, jakie rybki dla początkującego. Ktoś mogły pomóc? #akwarystyka #akwarium
  • 18
@xomarysia: Rybki jak rozumiem mają pełnić funkcję ozdobną. To co wybierzesz niekoniecznie będzie się jemu podobać. Zwierzątko to też obowiązki. Jesteś pewna, że on chce to robić?
Zróbcie to lepiej razem. Wybierzcie się do paru zoologów i sprawdźcie co się wam podoba, na co macie miejsce i pieniądze (bo rybki, to też koszty). A wielkość akwa - największe jakie możecie :)
  • 0
@szukammamy @wedrowycz gdybym nie była pewna, że on chce to na pewno bym nie kupowała. Ja nie lubię rybek, zupełnie mi się nie podobają i akwarystyka generalnie mnie nie interesuje. Niebieski bardzo chciałby akwarium i już od dłuższego czasu o tym rozmawialiśmy dlatego chciałabym kupić mu jakiś zestaw na początek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xomarysia: wybadaj co by chciał trzymać, co mu się podoba w akwarystyce, bo jeśli nie krewetki i Shrimp Set 30 nie starczy to taki zestaw pod 120l to będzie już całkiem drogi prezent
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xomarysia: Przecież to wystarczy z pół godziny poczytać artykuły wyszukane w google pod hasłami "pierwsze akwarium", "jak założyć akwarium" itd. Są gotowe zestawy, są super poradniki które pomogą wam tak zorganizować akwarium aby nie zabić żyjątek i aby nie zabić w sobie chęci posiadania akwarium.

Hejka, potrzebuje przepis na bigos. Miałby ktoś przepis na bigos?
  • 0
@Taurus85 myślałam o zestawie około 56 l, ale te dla krewetek to te małe akwaria 30l? Patrzyłam na nie, bo wydawały mi się optymalne na początek, ale on na pewno wolałaby jakieś rybki
@xomarysia: w 56 litrach też nie da się hodować większości ryb, to nadal bardzo mały zbiornik, daje bardzo mało możliwości, a początkujący często zaraz przesadzają z obsadą bo ta ryba się podoba, tamta też, i już masz przepis na problemy z glonami, stabilnością parametrów, ogólnie robi się syf. Dlatego proponowałem taki zestaw dla krewetek, bo tam masz wszystko w przystępnej cenie, a do ryb na początek choć trochę większe, np coś
@psylo: @xomarysia: Ty myślałaś o 56l, a jemu chodzi po głowie 120l ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak kolega wyżej pisał, kup voucher albo zawieź go do dobrego sklepu i niech wybiera xD Gotowe zestawy z alledrogo to przeważnie kupa, w której zawsze trzeba coś wymienić.
@xomarysia tylko nie kupuj tych gotowych zestawów bo poza samym akwarium reszta osprzętu to szajs. Przewertuj fora na temat filtrów grzałek napowietrzaczy i kupuj wszystko osobno.