Wpis z mikrobloga

Takie oto #covidowehistorie:

Znajomy LVL 40. Znamy się od wczesnego dzieciństwa ponieważ wcześniej znali się nasi rodzice. Antyszczepionkowy. Covid w szpitalu.

Jego ojciec też niezaszczepiony. Również niezaszczepieni wspólni znajomi go teraz tłumaczą "nie mógł się szczepić bo miał rozrusznik serca i problemy z układem krążenia". Dla mnie abstrakcja bo to są akurat powody dla których zaszczepiony być powinien w pierwszej kolejności. Nie znam jeszcze daty pogrzebu.

I tak to się żyje na podkarpaciu w gminie z 42,5% wyszczepienia.

#covid19 #koronawirus
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maniac777: To może obrazkowo, badając niewystarczającą liczbę osób nie jesteś w stanie dokładnie określić trendu. Bo tej informacji nie ma na tym wykresie. Jednak uzupełniając te informacje o zgony, których ilość w Egipcie spada, można optować, że wersja czerwona jest bardziej prawdopodobna. Ale to nadal tylko gdybanie.

Ta odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje, nic nie wyjaśnia. Wiadomo, pewnych rzeczy nie da się przewidzieć. I generalnie pierwsza fala szczepień całkowicie nie rozwiązała problemu. Tylko teraz z punktu widzenia przeciętnego obywatela wygląda to tak: naobiecywali, wziąłem i niewiele się zmieniło. A jako rozwiązanie problemu proponują poprzednie rozwiązanie nie próbując nawet tłumaczyć co poszło nie tak. Te kampanie obiecujące złote góry zrobiły więcej złego niż dobrego. Ostatecznie sam sobie poszukałem i z pierwszego lepszego artykułu z gov w domenie wynika, że 3 dawka nie jest mi do niczego potrzebna. Więc narracja w polskich mediach jest jakaś z dupy i tylko niepotrzebnie straszą ludzi. Kampania z 3 dawką jest kompletnie nietrafiona i powoduje jedynie zamieszanie.
Kontestator - @maniac777: To może obrazkowo, badając niewystarczającą liczbę osób nie...

źródło: comment_1638995542dY70brzcisG50v0TAAlqa3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kontestator: Widzę że gdy pojawiają się obserwacje sprzeczne z Twoimi hipotezami które automatycznie przyjmujesz za pewniki to odpowiedzią na to, metodą na pozostanie w strefie komfortu, jest dobudowanie kolejnych nieuprawnionych hipotez, które znowu automatycznie przyjmujesz za pewniki, zamiast rewizja wcześniejszych poglądów. Generalnie wykazujesz się z jednej strony niezdolnością do rewizji własnych poglądów pod wpływem spływających informacji a z drugiej strony podobną rewizję cudzych poglądów w negatywnym świetle. I nie jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maniac777: No dobra, to w takim razie zostawmy interpretacje wykresów jakimś autorytetom. Proszę w takim razie o jakieś źródło potwierdzenia Twojej hipotezy, że trzecia dawka zatrzymała falę zachorowań w Izraelu. Ja czegoś takiego nie znalazłem.
  • Odpowiedz