Wpis z mikrobloga

Takie oto #covidowehistorie:

Znajomy LVL 40. Znamy się od wczesnego dzieciństwa ponieważ wcześniej znali się nasi rodzice. Antyszczepionkowy. Covid w szpitalu.

Jego ojciec też niezaszczepiony. Również niezaszczepieni wspólni znajomi go teraz tłumaczą "nie mógł się szczepić bo miał rozrusznik serca i problemy z układem krążenia". Dla mnie abstrakcja bo to są akurat powody dla których zaszczepiony być powinien w pierwszej kolejności. Nie znam jeszcze daty pogrzebu.

I tak to się żyje na podkarpaciu w gminie z 42,5% wyszczepienia.

#covid19 #koronawirus
  • 43
@baczex: Zdaje się że problemy z grupy sercowo-naczyniowych są jednym z mocniejszych czynników ryzyka przez co i jednym z silniejszych wskazań do szczepienia. Tu, na podkarpaciu, jest sporo ludzi którzy twierdzą że nie mogą się zaszczepić jako powód wskazując jedną z chorób które są czynnikami ryzyka w przebiegu COVID.

@egeszege9000: Nie pytałem. Nie odbiega wyglądem od większości ludzi w swojej grupie wiekowej.
@maniac777: Znajomy lvl 30. Znamy sie od wczesnego dziecinstwa. Zaszczepiony 2 dawkami. Zmarl na covida w szpitalu. Zero problemow ze drowiem.
Jego Matka lat 58. Zaszczepiona 3 dawkami. Zakazona coronavirusem. Stan bardzo ciezki. Male szanse na przezycie. Brak chorob towarzyszacych.
I tak to sie zyje w tym chorym kraju w ktorym wmawiaja ze szczepieni NIE CHORUJA oraz nie zarazaja innych a pieniazki za 5 i 10. dawke wplywaja do kieszonki.
@Radtopedau: Ja tylko przypomnę, że:
- Zaszczepienie chroni przed zakażeniem ale nie w stu procentach że do zakażenia u zaszczepionych dochodzi rzadziej niż u niezaszczepionych.
- Zaszczepienie chroni przed chorobą ale nie w stu procentach co oznacza że do choroby u zaszczepionych dochodzi rzadziej niż u niezaszczepionych.
- Zaszczepienie chroni przed ciężkim przebiegiem ale nie w stu procentach co oznacza że u zaszczepionych dochodzi do ciężkiego przebiegu rzadziej niż u niezaszczepionych.
@maniac777: w tv (tvn 24) niejednokrotnie "lekarze" i poslowie twierdzili, ze zaszczepienie chroni przed zakazeniem. Nawet na rzadowej stronie widniala jeszcze pare dni temu informacja ze szczepionki chronia w 90-100% przed ciezkim przebiegiem choroby oraz przed zakazeniem. Z jakiegos powodu usuneli te informacje kilka dni temu. W Belgii oraz Norwegii gdzie zasczepione jest 80-90% spoleczenstwia notuja rekordy zakazen od poczatku pandemii a w szpitalach znajduja sie zarowno zaszczepieni jak i niezaszczepieni
@Radtopedau: Żadna szczepionka jeszcze w czasie badań klinicznych nie wykazywała stuprocentowej skuteczności. Możliwe że to Ty nadinterpretowałeś i teraz czujesz się własną nadinterpretacją zaskoczony.

Szczepionki ktore nas maja chronic beda jeszcze przez 1,5 roku w fazie testow.


@Radtopedau: Wyniki badań w zakresie skuteczności i bezpieczeństwa są. Szczepionki są skuteczne i ratują zdrowie i życie tu i teraz. To co nadal jest przedmiotem badań to czas skuteczności.
@maniac777: Przeciez szczepionki nawet nie przeszly III fazy testow. Nie ratuja zadnego zdrowia a nawet sa dowody ze je odbieraja bo nie zostaly szczegolowo przebadane tylko ich test przeprowadzony jest na spolczenstwie.

". Możliwe że to Ty nadinterpretowałeś i teraz czujesz się własną nadinterpretacją zaskoczony."


To byly doslowne wypowiedzi "specjalistow" z tv. Lekarzy, poslow, premiera. Nic nie musialem nadinterpretowac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Bo chroni. Ale nie w stu procentach.

@maniac777: Tylko jakoś nie widać spadku zarażeń np. po Izraelu, ale nawet u nas jest to samo co rok temu, pomimo tylu szczepień. Można tej szczepionki bronić zmniejszonym ryzykiem hospitalizacji, chociaż może i nawet w tej kwestii niespecjalnie statystyki ją ratują. Ja sam się zaszczepiłem i szczerze z każdym dniem narasta u mnie przekonanie, że zostałem oszukany.
Przeciez szczepionki nawet nie przeszly III fazy testow. Nie ratuja zadnego zdrowia a nawet sa dowody ze je odbieraja bo nie zostaly szczegolowo przebadane tylko ich test przeprowadzony jest na spolczenstwie.


@Radtopedau: Chyba za dużo się nałykałeś szurskiej propagandy. Szczepionki są w czwartej fazie (tej która zawsze jest po dopuszczeniu produktu). Z trzeciej nadal czekamy jedynie na czas ochrony. Zaakceptuj proszę fakty bo peciesz bzdurę za bzdurą.

Tylko jakoś nie widać
Pobierz maniac777 - > Przeciez szczepionki nawet nie przeszly III fazy testow. Nie ratuja zad...
źródło: comment_1638786832wVfrC9sVgTGlVoTKzYiKke.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maniac777: No i spoko, mamy to samo, ale bez lockdownu. Nie wiem tylko jak w Izraelu, ale w Polsce w wielu miejscach lockdown to fikcja już od dawna. Chociaż można też pokazać, że lockdown niewiele zmienia w kwestii zarażeń.
Dla mnie abstrakcja bo to są akurat powody dla których zaszczepiony być powinien w pierwszej kolejności.


@maniac777: tak tylko zapytam z ciekawości - czy jesteś lekarzem lub posiadasz jakiekolwiek wykształcenie medyczne?
@IceBeast: Nie. Jednak jednak po dwóch latach trwania epidemii każdy kto wykazuje zainteresowanie otaczającym światem za pewne wie jakie są czynniki ryzyka choroby która tak pozmieniała świat. Na wypoku jest kilku lekarzy myślę że spokojnie możesz poprosić o skonfrontowanie mojej wypowiedzi z ich wiedzą na ten temat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maniac777: Z grypą nikt nie robi testów, a w zeszłym roku masa ludzi unikała lekarzy w obawie przed kwarantanną. Stąd takie statystyki wcale nie dziwią. Szkoda tylko, że lockdown nie pomaga w równym stopniu na covid jak na grypę.